Není to pravda. V lednu přinesl Statistický úřad zprávu, že v ČR žije nejvíce cizinců v její historii – 464 670 osob (2015), což představuje 4,3% populace. To je zdaleka nejvíce ze všech postkomunistických zemí. Průměr EU je cca o 3% vyšší, to není velký rozdíl. U našich sousedů na Slovensku a v Polsku žije cizinců méně než 2% populace.
Tito lidé přišli do ČR většinou za prací a spokojeně zde žijí. Problémů v soužití s etnickými Čechy je minimum. Xenofobie skutečně není problémem naší společnosti. To, že veřejnost drtivou měrou odmítá zapojení ČR do projektu masového přesídlování obyvatel Blízkého východu a Afriky do Evropy, který se vytrvale snaží uskutečňovat pokrokářské elity ovládající EU, vyplývá z negativní zkušenosti západoevropských zemí s masovou migrací z těchto civilizačně odlišných oblastí.
Česká veřejnost se jednoduše obává vzniku podobných nepřizpůsobivých a agresivních menšin na našem území. To není rasismus, ani xenofobie. V módním evropském newspeaku se takový postoj nazývá předběžná opatrnost, a to je přece princip, který EU razí vždy a všude.
Psáno pro Institut Václava Klause.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV