Šéf Motola Ludvík: Pan Štván by si měl přijít odsloužit pár nočních s našimi lékaři

07.01.2014 15:13 | Zprávy

Reakce na článek Františka Štvána.

Šéf Motola Ludvík: Pan Štván by si měl přijít odsloužit pár nočních s našimi lékaři
Foto: Hans Štembera
Popisek: FN Motol

V reakci na článek pana Františka Štvána, kde tvrdí, že politici ČSSD o životě obyčejných lidí nic nevědí, bychom se rádi pozastavili nad tím, kolik toho ví pan Štván o životě obyčejných zdravotníků ve fakultních nemocnicích – obzvláště v době vánočních svátků. Možná by si ale mohl přijít odsloužit pár nočních s našimi lékaři a sestrami na urgentním příjmu, aby viděl kolik prominentů „čekat nesmí“, jak tvrdí a kolik opilců, bezdomovců a feťáků, je „odmítnuto“ při poskytování zdravotní péče.

Není jasné, koho pan Štván nazývá lúzou, které není dopřáno spravedlivého pořadí při čekání na pohotovosti. Nemocniční čekárna není banka, aby si každý vzal své pořadové číslo a bez ohledu na jeho zdravotní stav zkrátka počkal, až na něj přijde řada.  Možná že autor věří tomu, že takovýmto systémem by na urgentních příjmech a v čekárnách pohotovostních ambulancí nastavil všeobjímající spravedlnost, ale realita by byla taková, že by mnohdy simulant dostal přednost před pacientem s vážnou diagnózou.

Stejně tak autor nedokládá, z jakého průzkumu vychází, když tvrdí, že zaměstnavatelé odmítají pouštět své zaměstnance k lékaři a proto musí čekat dlouhé hodiny v nemocnicích po pracovní době. Pravda je taková, že ambulantní terén nefunguje, specielně v době vánočních svátků, kdy praktičtí lékaři zkrátka vyhlásí dovolenkovou nečinnost a ať se postarají ve fakultních nemocnicích. Kdyby poslouchal všechny důvody našich pacientů, proč raději volí pohotovost místo ordinace praktického lékaře, byl by překvapen, jak důvod zlého zaměstnavatele téměř nezmiňují.

Během vánočních svátků bylo na urgentním příjmu pro dospělé ve Fakultní nemocnici v Motole ošetřeno celkem 567 pacientů. Všem se dostalo řádného ošetření i následné péče včetně všech specializovaných a odborných vyšetření. Pravda ale je, že pokud by praktičtí lékaři dál sloužili pohotovostní službu ve svých rajónech, možná by leckterý „zaměstnaný obyčejný člověk“, kterého jen trápí náhlá viróza, rád zašel k takovému lékaři pro léky, než aby se musel trmácet do nejbližší nemocnice, kde zkrátka člověku s infarktem nebo podezřením na krvácení do mozku,  bude muset dát přednost.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Názory, ParlamentniListy.cz

Slavnostní účtenková loterie

Paní Schillerová, nemyslíte si, že by bylo lepší, kdyby se zabývali zaměstnanci najati na účtenkovou loterii něčím užitečnějším? Nebo že bychom mohli za účtenkovou loterii ušetřit a tyto finance raději dát či rozdělit mezi pečovatelské domy na podporu důstojného stáří? Nemyslíte si, že by taková čás...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ivo Strejček: Z bláta do louže, z deště pod okap

15:16 Ivo Strejček: Z bláta do louže, z deště pod okap

Před výbory Evropského parlamentu vrcholí slyšení kandidátů na členství v Evropské komisi. Tomuto pr…