„Bude horko.“ Další vývoj v Evropě? Markéta Šichtařová má špatné zprávy

14.07.2024 18:10 | Rozhovor

INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ V příštím týdnu, v čase dovolených a bez pozornosti veřejnosti, má Fialova vláda na programu projednání české verze Green Dealu. Přitom greendealovskou agendou spolu s vysokými schodky státního rozpočtu vláda rozpumpovává inflaci. „Když si zavřeme elektrárny, nemůžeme se divit, že je energie méně a že je dražší! A skutečně, elektřina zdražila meziročně o 10,6 %, což je nejlepším důkazem, že zelená agenda vede k nárůstu cen. Takže vláda zvyšuje inflaci i tím, že ničí českou ekonomiku skrze Green Deal a další poškozující nesmysly,“ říká pro ParlamentníListy.cz Markéta Šichtařová.

„Bude horko.“ Další vývoj v Evropě? Markéta Šichtařová má špatné zprávy
Foto: archiv
Popisek: Markéta Šichtařová

„Protože dobrých zpráv není nikdy dost. Zejména v této době.“ Takto okomentovala předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová na svém facebookovém profilu informaci ČSÚ, že inflace v červnu meziročně zpomalila na 2 % z květnových 2,6 %. Může si tento výsledek přičíst k dobru vládnoucí garnitura, o čemž se evidentně šéfka TOP 09 snaží veřejnost přesvědčit?

Je to chlubení se cizím peřím. Tím, kdo většinou má sílu a moc zkrotit inflaci, je většinou centrální banka. U nás Česká národní banka. Vláda bývá v poslední době naopak tím, kdo inflaci rozpumpovává, a to tím, že vysekává vysoké schodky státního rozpočtu. Schodek státního rozpočtu je totiž faktor způsobující inflaci. A protože, jak známo, česká vláda hospodaří s velmi schodkovým rozpočtem, tlačí vláda inflaci nahoru. Inflace tedy zbrzdila navzdory vládě.

A pozor, to není všechno. Je tu ještě druhá příčina, proč vláda zvyšuje inflaci. A to je její greendealovská agenda. Samozřejmě, když si zavřeme elektrárny, nemůžeme se divit, že je energie méně a je dražší! A skutečně, elektřina zdražila meziročně o 10,6 %, což je nejlepším důkazem, že zelená agenda vede k nárůstu cen. Takže vláda zvyšuje inflaci i tím, že ničí českou ekonomiku skrze Green Deal a další poškozující nesmysly.

Premiér Petr Fiala k hospodaření státu za první pololetí napsal na sociální síti X: „Když jsme v roce 2021 přebírali vládu, slíbili jsme, že snížíme zadlužení naší země. A teď se jasně ukazuje, že se nám to daří plnit.“ Někdejší ministr financí Miroslav Kalousek mu však vzkázal, ať se neztrapňuje, že všechny sliby, jak to dá pětikoalice po Babišovi do pořádku, zůstaly nenaplněny. Ne všem je tak jasné, na čí straně je pravda. Když už se chystá založení Rady vlády pro paměťovou agendu, neměla by vzniknout i Rada vykládající stav a vývoj ekonomiky, aby lidé netápali kromě historie ani v názoru na tuzemskou ekonomiku?

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Jiří Hroník

Mgr. Marie Jílková byl položen dotaz

Zkrácené úvazky

Paní Jilková, chlubíte se podporou zkrácených úvazků. Ale nemáte dojem, že je jich u nás pořád žalostně málo? Co s tím hodláte dělat? Protože už jste u vlády dost dlouho a situace je pořád stejná. Navíc vzhledem k nízkým mzdám, s kterými také nic neděláte, se ty zkrácené úvazky až na výjimky nevypla...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:



Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Je tragédii dnešní doby, že do technických parametrů nejvíce, , Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusenovasova , 14.07.2024 18:35:56
" ajťáci " a žvaníví techničtí analfabetí pocházející z humanitních škol. Bohužel problémům Green Dealu rozumí jen v podání optimistických hesel. Ale už nepochopí negativní princip způsobů řešení tohoto oblíbeného názvu Green Deal. A šejdíři, lobisté výrobců větrných elektráren a fotovoltaiky mají préééé. Je nutné je zastavit a do hlav jim vtlouct, že se Green Deal neodehrává jen v šeredně zastavěné přírodě těmito ohavnostmi, kde všude trčí větrné elektrárny a mnohdy úrodná pole jsou pokryta fotovoltaickými panely. Ale je nutné tento problám znát od samého prvopočátku. Předně je to nízka účinnost obou těchto segmentů pro výrobu el. energie. U fotovoltaiky je to podle území 20 - 25 %, a u větrných elektráren ještě menší. A teď k těm nejdůležitějším věce. Než se vyrobí fot. článek, co je potřeba pro jeho výrobu. Náročné odtěžení horniny s litiem, izolace litia a dalších mnohých komponent pro výrobu článků. Následuje dále náročné skladování nevyužité energie a dále složitá ekologická likvidace těchto článků. Všechno nesmírně zatěžující životní prostředí. U větrných elektráren se např. těžko likvidovatelné lopatky zahrabávají do půdy. A když k tomu všemu připočítáme vymyšlený, zlodějský podfuk s emisními povolenkami, vzniká z toho odporný, mnohamiliardový byznys pro skupinu vyvolených zlodějíčků. Podobné to je s výrobou autobaterií, které váží v průměru 500 kg. Jen oslové nebo podpacení ...... mohou tyto věci prosazovat bez znalostí nejdůležitějších ekologických zatížení.

|  18 |  0

Další články z rubriky

Třicet tisíc ukrajinských aut nemusí mít technickou, podotýká poslanec Koten. A české řidiče budou nahánět?

18:59 Třicet tisíc ukrajinských aut nemusí mít technickou, podotýká poslanec Koten. A české řidiče budou nahánět?

Má část českých řidičů kvůli emisím nahánět nějakým úřadem či inspekcí, co si pan Kupka za další pen…