„Rumburak Halík. Piráti? Smrad, že i tchoř prchá.“ Okamurův lídr Nerušil přitvrdil

Spustit čtení článku

Tato funkce je dostupná jen pro přihlášené uživatele s aktivním předplatným typu Lepší čtení a vyšší. Předplatné i Prémiové body PL můžete získat i zdarma, přečtěte sí více v tomto článku.

12.09.2021 19:02 | Rozhovor

Politické neziskovky odříznout od veřejných peněz, zavést institut „prvotního dárce“, přimět je označovat své materiály podobně, jako to musejí dělat politické strany, a v případě pochybného financování zdanit. Pražský lídr SPD v Praze Josef Nerušil po odchodu z Rady ČRo i Arcibiskupství pražského přitvrdil. Kněze a profesora Tomáše Halíka označil za „Rumburaka“, který končí stejně neúspěšně jako Rumburak seriálový. „Kdykoliv zapnete ČT24, tak na vás spolehlivě během několika minut vybafne Markéta Pekarová Adamová nebo Mikuláš Ferjenčík,“ přidává na úkor veřejnoprávních médií. Věří, že Piráti v rámci boje za klima „zakážou i své oblíbené pokuřování. Protože když se někde sejde partička Pirátů, je to smradu, že i tchoř zahanbeně prchá do své nory.“

„Rumburak Halík. Piráti? Smrad, že i tchoř prchá.“ Okamurův lídr Nerušil přitvrdil
Foto: Repro ČT
Popisek: Radim Fiala, Josef Nerušil, Tomio Okamura

Posledně jste řekl, že veřejnoprávní média, hlavně ČT, jsou „bolákem české demokracie“. A měl jste na mysli hlavně zpravodajství a publicistiku. Pro liberální politiky, např. pro paní Němcovou, jsou naopak oporou demokracie. Co byste zejména v ČT udělal jinak?

Paní Němcová zcela jistě vnímá koalici SPOLU jako jeden z pilířů naší demokracie, tedy z jejího pohledu je vše v pořádku. Nicméně zákon o veřejnoprávních médiích hovoří o objektivitě a vyváženosti, o nepřípustnosti zvýhodňování jakéhokoliv politického subjektu. Když se podíváme, kdo kolik dostává v České televizi a Českém rozhlase prostoru, pak o nějakém nestranném vysílání nemůže být ani řeč.

Vezměte si třeba, že předseda hnutí SPD Tomio Okamura nebyl k Václavu Moravcovi pozván už více než sedm let, zato kdykoliv zapnete ČT24, tak na vás spolehlivě během několika minut vybafne Markéta Pekarová Adamová nebo Mikuláš Ferjenčík. Schválně se podívejte na frekvenční analýzu vysílání za druhé čtvrtletí stanice ČRo Radiožurnál. Že se nejedná o nic jiného než o předvolební vysílačku koalice SPOLU a PirSTAN, může nevidět snad jenom paní Němcová.

Podobně zpolitizovaná média veřejné služby jsou bolákem všude, ať už se bavíme o Kataru, nebo České republice. Ve veřejnoprávních médiích tedy musí přijít vítr a lidé, kteří si po televizní stávce v roce 2000 tato média zprivatizovali, ergo dnešní žáby na prameni, musejí odejít do zaslouženého důchodu. Všichni víme, o kom se mluví, netřeba tedy více opakovat známé.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Martin Huml

Ing. Radim Fiala byl položen dotaz

Myslíte, že za to, že EU zaostává může Euro?

Mě přijde, že jsou to spíš neustálé zákazy a byrokracie, kterou si sama EU podřezává pod sebou větev. Na druhou stranu, jestli má někdo konkurovat třeba USA nebo Číně, nemyslím si, že to může být jeden stát v Evropě, a že EU má svůj smysl, jen se musí vzpamatovat a začít dělat politiku jinak

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Profesorka Hogenová: Probuďte lidi. Jak je možné vzít důchodcům a přidat vládnoucím

8:18 Profesorka Hogenová: Probuďte lidi. Jak je možné vzít důchodcům a přidat vládnoucím

„Obyčejní lidé jsou podvedeni; všimněme si, komu vláda přidává na mzdách, a komu bere,“ říká v bilan…