Babišův poslanec Šrámek: Mlčící většina inteligentů umožňuje vládu ambiciózních primitivů

15.03.2014 23:59 | Zprávy

PŮLNOČNÍ ROZHOVOR Hnutí ANO urychleně buduje své organizace v krajských a dalších větších městech. I jejich největší oponenti přiznávají, že také v regionech má „politická firma“ Andreje Babiše dveře dokořán. Jak je to tedy se strategií do místních voleb a také i s Evropským parlamentem? O slovo jsme požádali poslance a šéfa místní plzeňské organizace Pavla Šrámka.

Babišův poslanec Šrámek: Mlčící většina inteligentů umožňuje vládu ambiciózních primitivů
Foto: ANO
Popisek: Pavel Šrámek

Co budete dělat o sobotní půlnoci?

Většinu sobotních půlnocí prospím. Mám spánkový deficit, tak se to snažím vyrovnat. Dnešní bude specifický – chci sledovat o půlnoci dění na Ukrajině na CNN…

Jako předseda plzeňské regionální organizace ANO budete jistě velmi aktivně rozšiřovat svoji členskou základnu. Zatím prý ale máte necelých 20 členů...

Jsem předseda pouze místní organizace Plzeň 3, ne regionální. Ohledně přijímání členů, hlásí se k nám lidé, kterým není jedno hlavně to, že naše republika je v korupci v Evropě téměř na špici, a to je opravdu tristní. Já osobně, a potažmo i členové naší místní organizace, oslovuji osobnosti plzeňského společenského a podnikatelského života, lidi, kteří znají problematiku našeho města a chtějí se angažovat na změně poměrů v komunální politice.

Najednou všichni chtějí být členy hnutí ANO. Zvládnete nápor zájemců, abyste se vyhnuli politickým turistům a prospěchářům?

Ano, je to tak, ale máme velmi striktní systém na přijímání členů, kromě čekací doby je to naprostá bezúhonnost, a především si dáváme pozor na lidi, kteří v nedávné době opustili řady jiných politických stran. Je velmi důležité kdy a hlavně proč tyto strany opustili a jaké jsou jejich ambice. Je velká škoda, že občané České republiky se nechtějí politicky angažovat, strany jsou malé co do počtu členů, a to je dle mého názoru klíčový kámen úrazu českého politického systému. Několik málo lidí pak velmi snadno může ovládnout stranu, místní buňku či malé město. To potvrzuje i můj názor a hlavní motto, se kterým jsem šel do voleb: „Tvrdím, že největším nepřítelem demokracie je chytrá, inteligentní a mlčící většina." Ta pak právě nevědomky umožňuje až naprosto nekontrolovatelnou vládu často primitivní, ale ambiciózní menšiny. Jít jednou za čtyři roky k volbám opravdu nestačí, je třeba se politicky angažovat v místě svého bydliště v politických stranách.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Václav Fiala

Mgr. Renáta Zajíčková byl položen dotaz

Zajíčková (ODS): Naše školství stojí na rozcestí

Máte svatou pravdu v tom, že na tom naše školství není dobře, ale uvědomujete si, že jste už víc jak 3 roky u moci a pak vlastně jen konstatujete, že je školství na rozcestí? Nemyslíte, že jste pro školství, o kterém jste před volbami tvrdili, jak bude vaší vlajkovou lodí, udělali žalostně málo? Pro...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Profesor Jiří Svoboda: Jako Hitlerovy dekrety. Tak vznikla Fialova vláda

4:46 Profesor Jiří Svoboda: Jako Hitlerovy dekrety. Tak vznikla Fialova vláda

Ke konci Fialovy vlády můžeme podle profesora Jiřího Svobody říci, že experiment Rychetského Ústavní…