Ve volbách jste dostal tolik preferenčních klasů, že jste se na kandidátní listině posunul z desátého na první místo. Čekal jste, že divadelní obliba bude mít takový vliv na vaše politické umístění?
Abych byl upřímný, čekal jsem, že pár hlasů dostanu, ale že jich bude tolik, to jsem opravdu nečekal.
Primář psychologického oddělení Vojenské nemocnice v Brně Jiří Brančík řekl před pár dny do médií: „to, že je někdo dobrý umělec, neznamená, že je moudrý.“ Co na to jako divadelník říkáte?
Má pravdu. Ale též platí, že je-li někdo dobrý lékař, učitel, elektrikář, zedník…, neznamená, že je moudrý a hodí se do politiky.
Byla to zjevně reakce na to, že se herci, zpěváci v poslední době opět více vyjadřují ke společenské situaci. Je správné, že tak využívají svůj prezentační potenciál, nebo by měli osobní politické preference spíše skrývat?
Umělci jsou lidé jako každý jiný, tak proč by se neměli vyjadřovat.
Získáváte ocenění, která zcela jistě nemají žádný politický podtext. V souvislosti s 28. říjnem se strhla mela kolem státního vyznamenání pro zpěváka Michala Davida. Zpíval totiž třeba na tenisovém turnaji prezidenta. Má tohle ovlivňovat oceňování umělců?
Nezlobte se, ale nebudu komentovat konání pana prezidenta…
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Lucie Bartoš