Měli bychom pomáhat syrským sirotkům, nebo nikoliv?
V naší zemi máme dost vlastních sirotků v Klokáncích a ti potřebují naši pomoc v první řadě. Ne, abychom propagandisticky přijímali cizí sirotky a na život našich sirotků se pořádaly veřejné sbírky. Navíc jsem si jako jediný politik vyžádal oficiální vyjádření Syrské republiky a syrský velvyslanec mi poslal písemné stanovisko, kde je jasně psáno, že syrský zákon neumožňuje adopci syrských sirotků do zahraničí. Ambasáda mi píše, že správná cesta je pomoc na území Sýrie, protože tamní sirotci nejsou na prodej.
Zdůraznili mi také, že v sociálním životě v Sýrii je celkem cituji: dost dobře fungující mechanismus péče o sirotky. Dále mi velvyslanec píše: myslíme si, že by bylo lepší, aby politici vytvářeli prostředí, které by umožnilo sirotkům a uprchlíkům vrátit se zpátky na území Sýrie, kde je pro ně daleko lepší životní prostředí. Dále, aby se evropské instituce podílely na obnově terorem zničené infrastruktury v Sýrii, aby lidé ze Sýrie nadále neměli potřebu Sýrii opouštět. Pozoruhodné je, a vyzval jsem k tomu i Českou televizi, aby se konečně zeptali na oficiální stanovisko Sýrie, se kterou má Česká republika oficiální bilaterální vztahy. Česká republika uznává oficiální syrskou vládu, máme tam i nepřetržitě fungující ambasádu. A tato legitimní syrská vláda, kterou uznává i Česká publika, v tuto chvíli ovládá osmdesát procent území Sýrie. Situace se stabilizuje, dokonce i syrští uprchlíci, kteří utekli do Libanonu, už se vrací do Sýrie a syrská strana mi potvrdila, že jsou schopni se o své vlastní sirotky postarat.
Celou kampaň vnímám pouze jako propagandu Šojdrové a dalších neziskových organizací parazitujících na migraci. Všimněme si, že došlo i k dost tristní situaci ve Sněmovně. Zatímco my jsme se snažili přidat peníze na zdravotní pomůcky českým invalidům, kteří před Sněmovnou zoufale demonstrovali a stáli tam zdravotně postižení spoluobčané s transparenty a prosili politiky, aby reagovali na jejich právo na o něco více důstojný život, protože situace invalidů v České republice je absolutně šílená. Poslanci jiných stran, například KDU-ČSL, TOP 09, ČSSD a STAN mezi tím hodiny diskutují o padesáti syrských sirotcích. My v SPD jsme hlasovali pro. A jak se následně potvrdila má slova, europoslankyně Šojdrová ani neví, o jaké sirotky se má jednat, ani po několika dnech nedokáže specifikovat, o koho má jít. Její návrh je dokonce proti mezinárodním úmluvám, proti mezinárodnímu právu a ani syrský stát si to nepřeje.
Na argument, který jsem slyšel v pořadu Události, komentáře, argument obhájců - to znamená zástupců KDU-ČSL, Zelených a neziskových organizací, že tito lidé utíkají před prezidentem Assadem, jsem nestačil zírat. To tedy znamená, že pokud někdo nesouhlasí s legitimně zvolenou vládou a přímo zvoleným prezidentem v nějaké zemi, tak tedy Šojdrová a zástupci zmíněných stran okamžitě všechny ze všech zemí světa pozve do České republiky?
Maďarsko bude čelit řízení Evropské unie kvůli ohrožování svobody tisku, nezávislosti soudů. Nelíbí se jim ani politika Viktora Orbána. Jak se k tomu máme postavit my?
V každém případě se jedná o obrovskou zradu českých europoslanců za hnutí ANO, TOP 09, STAN a ČSSD. Protože oni hlasovali pro to, aby Maďarsko, suverénní stát, kde nedávno proběhly demokratické volby, v nichž premiér Viktor Orbán získal opakovaně mimořádně silný mandát pro plnění svého volebního programu, čelilo perzekuci maďarské vlády a Viktora Orbána za plnění volebního programu, s nímž byl s drtivým vítězstvím opakovaně zvolen maďarskými občany do Parlamentu a následně se stal premiérem.
Neuvěřitelná situace. V plné nahotě se odhalila neomarxistická podstata Evropské unie a za pomoci hnutí ANO, ČSSD, STAN a TOP 09 nastoupila cestu otevřené politické agrese proti Maďarsku. Je zpochybněna suverenita země a legitimita vlády. Je zpochybněn nejzásadnější princip, že v Maďarsku je pánem lid Maďarska a v plné nahotě se demaskovala neomarxistická podstata Evropské unie a její zásadní koncept na omezenou a postupně zanikající suverenitu evropských států. Přesně se potvrzují moje slova a je nutné zdůraznit, že tato politická agrese vůči Maďarsku je přímo namířena proti státům Visegrádské čtyřky. A z pohledu SPD je klíčové partnerství. A protože Evropská unie ví, že význam tohoto partnerství v budoucnu poroste a formuje se jako euroskeptická síla, tak samozřejmě zasáhla.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Zuzana Koulová