Křivárna, prasárna, děláte z lidí blbce. Publicista udeřil na Hollanda, Merkelovou a další za reakci na masakr v Paříži

14.01.2015 8:35 | Zprávy

ROZHOVOR Evropští politici se po masakru v Paříži chovají jako křiváci. Podívejte, v kolika zemích přitom mají „náhubky“, říká František Matějka, několikanásobný bloger roku. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz se dotýká nejen tématu vyvraždění redakce Charlie Hebdo muslimskými teroristy. Čtěte mimo jiné, v čem podle něj došlo na Klausova slova a jak přispívá ke vzorové péči o národní kulturní dědictví.

Křivárna, prasárna, děláte z lidí blbce. Publicista udeřil na Hollanda, Merkelovou a další za reakci na masakr v Paříži
Foto: facebook
Popisek: František Matějka

S kým také hovořily ParlamentníListy.cz o tragédii v Paříži a o problematice soužití muslimů a většinové populace:

Ředitel Česko-arabského centra Šádí Shanaáh ,ministr kultury Daniel Herman, armádní generál v z. Jiří Šedivý, profesor Stanislav Štech, důstojník Řádu akademických palem, novinářská legenda Jan Petránek, mnohonásobný šéfredaktor Pavel Šafr, poslankyně ODS Jana Černochová, senátor ODS Jaroslav Kubera, emeritní biskupka Jana Šilerová, věřící z Valašska, šéf Společnosti česko-arabské Josef Regner, senátor a někdejší kněz František Bublan

Když jsme u svobody slova, jistě znáte facebookovskou stránku (dnes již neziskovou organizaci) „Islám v České republice nechceme“, která byla již jednou na čas zakázána pro údajně xenofobní vyjádření. Co si právě o tomto myslíte? Kdy jde o svobodu slova a kdy už je to za hranicí?

Víte, obecně jako princip uznávám překročení hranice zákona, ať jde o trestný čin nebo přestupek, pouze a výhradně pokud někdo způsobí fyzickou škodu, újmu na životě, zdraví nebo majetku. Pokud cokoliv říká, píše či veřejně sděluje, měl by být dle mého nejhlubšího přesvědčení naprosto beztrestný. Neměl by být nikým popotahován. Pouze za předpokladu, že místo slov rovnou půjde a něco skutečně udělá, pak teprve bych byl nekompromisní. Do té doby, dokud nezpůsobí fyzickou škodu jiným osobám, má právo říkat kdokoliv cokoliv. To je můj osobní pohled na věc a tedy i odpověď na otázku, zda-li je xenofobní „Islám v České republice nechceme“. Podle mého názoru existuje v České republice, ale nejen zde, neuvěřitelné množství nálepek, jejichž přidělením chtějí politici či různí samozvaní pachatelé dobra základní myšlenku – která je třeba i někde špatně popsaná, avšak v pozadí silná – zlehčit a upozadit – xenofob, rasista a tak dále. Já sám jsem jich obdržel nepřeberné množství, takže velmi dobře vím, o čem mluvím. Svoboda slova má být absolutní!

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Lucie Bartoš

Ing. Petr Beitl byl položen dotaz

Benešík (KDU-ČSL): Slováci jsou na tom v zastoupení lidí v mezinárodní politice lépe než my

Můžete mi vysvětlit, jak je to možné? To jste jako politici tak neschopní protlačit na vysoká místa politiky, kteří by hájili zájmy Česka? Ono to dost vysvětluje, proč podle mě na mezinárodní scéně zájmy nás Čechů vlastně nikdo pořádně nehájí, a proč se stáváme stále více bezvýznamnou zemí.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Střely nebo letadla F-16? Podle Jaroslava Štefce by se Rusové měli obávat něčeho docela jiného

4:44 Střely nebo letadla F-16? Podle Jaroslava Štefce by se Rusové měli obávat něčeho docela jiného

Jsou všude kolem nás samí ruští špioni a bude Evropa o vánočních a novoročních svátcích čelit útokům…