Vy jste byl před několika dny v americkém St. Louis vyznamenán cenou „The Eagle Award“, kterou uděluje konzervativní nadace Phyllis Schafly, blízká prezidentu Donald Trumpovi. Za co jste toto ocenění získal?
Ocenění si velice vážím. Je to poprvé za 47 let existence nadace, kdy byli vyznamenáni dva politici z Evropy – vedle mě také Dominik Tarzcynski z Polska. Jak správně uvádíte, nadace od začátku podporovala prezidenta Trumpa, v minulosti také Ronalda Reagana. To hnutí se teď poprvé otevřelo směrem k Evropě a vyznamenalo dva evropské poslance za jejich boj o konzervativní hodnoty. Velmi pozitivně bylo také hodnoceno mé angažmá za propuštění Tommyho Robinsona z vazby, stejně jako má cesta do Jihoafrické republiky na podporu bílých farmářů, kteří jsou tam v posledních letech masakrováni. Celkově ale američtí konzervativci velmi pozitivně hodnotí práci celé naší strany AfD.
Je třeba vidět, že jsme jediná strana, která oficiálně přivítala jak zvolení Donalda Trumpa prezidentem, tak jmenování jeho velvyslance v Německu Richarda Grenella.
Tuto cenu dostala už v minulosti i řada dalších významných politiků...
Je to plejáda konzervativních osobností z USA. Tento rok byl například oceněn bývalý pezpečnostní poradce Donalda Trumpa generál Mike Flynn. Minulý rok cenu dostal šéf Breitbartu Steven Bannon.
Když jsme spolu nedávno mluvili, probírali jsme situaci v německém Chemnitzu. Tehdy se toto příhraniční město objevovalo ve zprávách v řadě i světových médií. V posledních dnech už se to ale neděje. Znamená to, že se tam situace „uklidnila“? Jak to tam v současné době vypadá?
Nastalo přesně to, co doposud v každém městě, ve kterém byl zavražděn Němec migrantem: Národní fronta tvořená ze stran SPD, Zelených, Die Linke, jejich mládežnických organizací, odborů a církví, mediálně očernila lidi, kteří demonstrovali proti politice Angely Merkelové jako nácky. Ten tlak je opravdu masivní. Stalo se tak ve Freiburgu, kde byla migrantem z Afghánistánu znásilněna a posléze zabita studentka Maria, tak v Kandelu, kde byla zase jiným Afgháncem ubodána patnáctiletá Mia, i v Offenburgu, kde migrant ze Somálska ubodal místního lékaře před očima jeho desetileté dcery. Protesty místních obyvatel, které mimochodem nikdy nejsou namířeny proti uprchlíkům samotným, ale vždy proti politice Merkelové, byly zdupány do země masivní „strachizací“ národní fronty ruku v ruce s médii.
V tisku se objevily zprávy, že po výrocích právě o událostech v Chemnitzu končí H. G. Maassen jako šéf německé kontrarozvědky, píše se ale také, že bude vlastně v určitém smyslu povýšen, což kritizuje opozice. Jak to s Maassenem a údajně nepodloženými výroky ohledně Chemnitzu tedy vlastně je?
Maassen si dovolil říct pravdu ohledně průběhu první demonstrace v Chemnitzu. Vláda i média tvrdily, že tam docházelo ke štvanicím na cizince. Odvolávali se přitom na video levicového extremisty Zeckenbisse. Jenže na videu není vidět žádná štvanice, ale jen malá roztržka mezi třemi osobami – v podstatě úplná banalita. Maassen na to upozornil. Vzhledem k tomu, že tím nepřímo dokázal, že Merkelová i její mluvčí Seibert lhali, musel jít. Přitom stejně jako Maassen se předtím vyjádřil už i saský ministerský předseda Michael Kretschmer, stejně tak jako šéf saské prokuratury. Ale Maassen byl Merkelové už dlouho trnem v oku, protože interně upozorňoval na zhoubné následky její migrační politiky.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: David Hora