Nikdy nezveřejněné VIDEO s Jiřím Pomeje. Šlo o politiku. Plus informace, které vám o něm neřeknou

27.02.2019 12:38 | Zprávy

Herec, dabér a producent Jiří Pomeje podlehl v úterý těžké nemoci ve věku pouhých 54 let. O životních trablech člověka s nezaměnitelným hlasem toho bylo napsáno dost, nyní přinášíme nikdy nezveřejněné video z doby, kdy se Pomeje angažoval v politice. Za svou činnost v roce 2012 zaplatil ztrátou oblíbeného pořadu na rádiu Frekvence 1. Později Pomeje moderoval akce tzv. Holešovské výzvy, jejíž požadavky přirovnal dnešní prezident Miloš Zeman ke snažení Adolfa Hitlera a Benita Mussoliniho.

Nikdy nezveřejněné VIDEO s Jiřím Pomeje. Šlo o politiku. Plus informace, které vám o něm neřeknou
Foto: Aktu.cz
Popisek: Herec a dabér Jiří Pomeje

Reportér se na videu ptá Pomeje, zda pro něj začíná nová životní etapa a co pro něj konec v rádiu Frekvence 1 znamená. „Je to pro mě strašně těžké, bohužel jsem člověk, který celou tuhle rodinu miloval, miloval jsem ty lidi, kteří se mnou skoro dva roky žili, a těžké je to v tom, že jsem se musel rozhodnout mezi prací, která byla krásná a skvělá, penězi, a mezi tím, že zůstanu sám sebou,“ reagoval Pomeje. „Rozhodl jsem se, že zůstanu sám sebou, protože jsem dva roky s lidmi na Frekvenci 1 mluvil o tom, že je nikdy nepodvedu, že zůstanu sám sebou a že budu člověk, který jim vždy bude říkat pravdu. A já nemůžu, po tom, co se tady stalo, být člověk, který se kvůli práci nebo penězům změní,“ dodal Pomeje.

Na otázku reportéra, co se stalo, odpovědel Pomeje, že došlo k věcem, které příliš rozebírat nechce. „Zítra podávám výpověď, protože cítím nedůvěru od Frekvence 1 v moji práci. Tím, že jsem ve svém vysílání řešil to, co jsem řešil, tak se udály některé věci, kterým nerozumím a nechci na ně přistoupit,“ pokračoval. Za jeho problémy prý rozhodně nestála hudební dramaturgie, nýbrž výběr politických témat.

Pomeje krátce po odchodu z rádia skutečně začal promlouvat do politického dění, a to coby moderátor akcí tzv. Holešovské výzvy, tedy skupiny aktivistů kolem Slávka Popelky, kteří byli nespokojení s tehdejším stavem věcí veřejných. „Budeme moc rádi, pokud se nám podaří přes média dostat mezi lidi naše myšlenky. Já sám jsem s Holešovskou výzvou spojený zhruba dva týdny, ovšem neznamená to, že bych měl jakékoli politické ambice či že bych chtěl kamkoli kandidovat. Myšlenku Holešovské výzvy – sjednotit všechny občanské a protestní iniciativy – však považuji za velmi dobrou a potřebnou pro to, aby se lidem mohlo zase vést lépe, proto jsem tady a proto pomáhám třeba s touto konferencí,“ prozradil tehdy Jiří Pomeje a počítal, že kdyby všichni, kdo tehdy Holešovskou výzvu podepsali, přišli k volbám a podpořili ji u uren, získala by ve Sněmovně až 150 křesel.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Marek Korejs

MUDr. Vladimír Zlínský byl položen dotaz

Jaká velkoplošná krize je podle vás nejpravděpodobnější?

Víte, co mě jako první napadlo při čtení vašeho článku, že se v něm zabýváte potencionálními krizemi, ale co krize, kterým čelíme teď? Mám na mysli hlavně existenční krizi, kdy při vší té drahotě je dost obtížné vyjít s normálním platem. Nemyslíte, že by se pozornost vás politiků měla zaměřit teď ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ukrajinka Tietz z SPD: Fialova vláda rozdmýchává nenávist proti Ukrajincům. Má rodina souhlasí s Okamurou

4:43 Ukrajinka Tietz z SPD: Fialova vláda rozdmýchává nenávist proti Ukrajincům. Má rodina souhlasí s Okamurou

Kyjev je jen obětním beránkem velmocí, uvedla původem Ukrajinka Olga Tietz z SPD v rozhovoru pro Par…