Miloš Zeman bude usilovat o své znovuzvolení. Zatím jsou jeho největšími, byť neoficiálními, soupeři Michal Horáček a Jiří Drahoš. Kdo z těchto kandidátů má vaši podporu? A jak hodnotíte podnikatele pana Horáčka a akademika-vědce profesora Jiřího Drahoše, coby osobnosti, jež usilují o křeslo hlavy českého státu?
Miloš Zeman je čitelný, realistický politik, na rozdíl od servility většiny českých skoro-politiků. Horáček i Drahoš jsou zcela bezvýznamní. Jednoho znají snad lidé kolem kšeftu a muziky, druhého vědecká obec. Nic více. Navíc, vezmete-li v úvahu i informace, které kolují po internetu, pak, pokud jsou pravdivé, a to se jistě prokáže, neměl by jeden ani druhý se o zvolení vůbec ucházet.
K dalším už méně známým neoficiálním kandidátům na Hrad patří lékař a politický aktivista Marek Hilšer. Zvláště ten se velice tvrdě vyslovuje vůči Miloši Zemanovi, kterému vyčítá velmi tvrdými slovy jeho údajnou provýchodní orientaci. Hilšer zatím nejvíce zaujal určitou část veřejnosti i média, když s dalším aktivistou Otakarem van Gemundem nazí protestovali na Úřadu vlády přímo před řečnícím vicepremiérem Bělobrádkem proti ruské politice na Ukrajině. Lékař a akademik Hilšer si na své nahé tělo namaloval ukrajinskou vlajku a napsal slogan „Nebuďte s Putinem“. Jak posuzujete takové akce od možného prezidentského kandidáta?
Hilšerova kandidatura je stejně tak významná jako případná kandidatura nějakého principála českého cirkusu. Je smutné, že takové ubohosti se dopustí údajně vzdělaný člověk. Jejich kritika Miloše Zemana je z tohoto pohledu úsměvná. Smutně úsměvná. Ukazuje také, jak hluboko se propadla morálka některých z nás.
I jiný známý politický aktivista – John Bok – si Miloše Zemana moc nepřeje na Hradě, a to kvůli jeho nedobrému zdravotnímu stavu. Bok se dokonce nechal slyšet, že Zeman prý „gerontí a nedokáže si už utřít ani vlastní hubu“. Co si myslet o takové kritice?
Že to říká John Bok, který sám je člověk slušně řečeno podivínský, není překvapivé, u něho se člověk občas diví, co mu vychází z „papuly“. A přiznám se, že o Bokovi také mám pochybnosti. Podle jeho argumentace lze odhadnout jeho vzácně podivné kvality. Nevím, z čeho pan Bok usuzuje na katastrofální zdravotní stav našeho prezidenta. My víme, že má problémy se spodními končetinami. To ale není důvod, který by jakýmkoli způsobem snižoval jeho intelekt. Americký prezident Franklin D. Roosevelt řídil USA z pojízdného křesla. Myslíte si, že špatně? Samozřejmě, že takové křeslo bych svému prezidentovi nepřál. Věřím, že mu i nohy budou dále sloužit alespoň tak, jak slouží.
Podle dosavadních průzkumů různých agentur směřuje Andrej Babiš k jasnému vítězství v parlamentních volbách. Přitom kolem něj existuje řada temných podezření. Ať už se týkají jeho podnikatelských začátků a finančních operací, díky kterým se stal majitelem Agrofertu, či aktuálních kauz typu ,,dluhopisy" nebo Čapí hnízdo. Spekuluje se, že ještě do voleb by Babiš mohl být obviněn, nicméně ve všech průzkumech je on i hnutí ANO na špičce. Proč to jeho voličům nevadí? Je to tak, že lidé v ČR automaticky počítají s tím, že „všetci kradnú“, ale Andrej Babiš na rozdíl od ostatních „chytráků“ je stále úspěšným podnikatelem a ministrem financí?
Ano, lidé ztratili iluze a platí to, co za reálného socialismu: Kdo nekrade, okrádá svoji rodinu. K dokonalosti to dovedla privatizace občana prezidenta Klause. Pokud se v Americe z pirátů stali bankéři, proč by se nemohl stát z Babiše šéf OSN? Tím ale neříkám, že je tím pirátem. Víte, baví mě ty žárlivé scény Kalouska vůči Babišovi. Na nic jiného se nezmůže a nedokáže strávit, že to jeho nástupci přece jen jde o poznání lépe. Nemohu se vyjadřovat k jednotlivým kauzám. Nicméně si myslím, že jestliže Babiš jednal v souladu s legislativou, pak vyřvávání Kalouska o ziscích Babiše je směšné. Nebylo-li v souladu s legislativou, ať se přestane předvádět před televizními kamerami a podá podnět k zahájení šetření. Kalouskovi ale více vyhovuje to pózování v médiích...
V minulosti jste byl prý, podle některých médií, celkem velkým příznivcem Středoevropské univerzity George Sorose a také jeho neziskovek, které například u nás podporují organizace Člověk v tísni a Transparency International. Multimiliardář George Soros ale zbohatl na finančních operacích na světových burzách, které byly často trnem v oku některým světovým politikům. Údajně prý donutil i britskou národní banku (Bank of England) k devalvaci libry, podporoval invazi do Iráku i kosovské Albánce proti Srbům. Jaký názor na tuto kontroverzní osobnost, která umí zahýbat světem, zastáváte v současné době?
To musí být omyl. Hodně starý omyl. Víte, co se zpočátku jeví jako dobrý úmysl, se postupně ukáže jako něco, čemu se říkalo kdysi „diverze“ a dnes „podraz“. A z neziskových se vyklubaly vlastně jedovaté organizace, o čemž se velmi důrazně zmiňuji ve své knize Evropa (opět) spěje ke katastrofě, kterou jsem vydal minulý rok. Nedávno jsem upozornil v souvislosti se Sorosem na toto: Maďaři se chtějí zbavit Sorose a jeho Středoevropské, podivně sluníčkářské univerzity. A hned se objevila zpráva, že prý náš milovaný český ministr financí Andrej Babiš (ANO) chce navrhnout, aby se univerzita přesunula do Prahy. To je myslím nejpádnější důvod proč nevolit ANO. Ačkoliv Babiš řeční o nebezpečí nelegální islámské migrace, je to jenom o nahánění hlasů k volbám mezi občany.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Jan Štěpán