Pražský zastupitel v ráži: Multikulturalismus ve školách? Nikdy bych si nedovolil dětem cpát politickou ideologii! A bojkot umělců Kluse a dalších...

01.08.2018 21:17 | Zprávy

ROZHOVOR „Pan prezident Miloš Zeman je moudrý člověk. Už jednou jako premiér naší země vyvedl naši ekonomiku z hospodářské krize,“ domnívá se v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz sociálnědemokratický zastupitel z Prahy 22 Libor Čermák. „Ohrožena demokracie u nás samozřejmě není. Naopak se domnívám, že je u nás kolikrát lepší stav demokracie než v mnohých západních státech, kde to bohužel už ovládl multikulturalismus,“ míní. Zavzpomínal i na vládu Petra Nečase.

Pražský zastupitel v ráži: Multikulturalismus ve školách? Nikdy bych si nedovolil dětem cpát politickou ideologii! A bojkot umělců Kluse a dalších...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Protestní akce s názvem Neztrácíme naději! Vláda StB a komunistů nesmí získat důvěru!

Chraňme děti před multikulturní výchovou, zní jeden z vašich posledních blogů. Je to v našem školství velký problém?

Otázka možného zavedení multikulturní výchovy do škol se mi vůbec nelíbí. Nesmíme zapomenout na to, že multikulturalismus je především politická ideologie. A děti ve školách by měly být chráněny před propagací jakékoliv politické ideologie. Ty mají mít přeci úplně jiné starosti než politiku. Já osobně pracuji s dětmi v nejrůznějších kroužcích už dvacet let. A i přesto, že jsem zastupitelem v naší městské části, v životě bych si nedovolil do nich cpát jakoukoliv politickou ideologii. A tak jsem přesvědčen, že bez multikulturní výchovy se v našem školství obejdeme stejně dobře jako bez výuky marxismu-leninismu.

Jinde píšete, že raději budete žít v rozděleném národě než v multikulturalistické diktatuře? Je vůbec možné, aby národ nebyl rozdělený? Jak by vypadal stát, který není názorově rozdělený?

Osobně preferuji takovou formu demokracie, ve které si každý může mít na věc svůj vlastní názor. Takže názorově jednotný stát je možný jen v diktatuře, a to ještě pod trestem nejrůznějších sankcí. Takže názorově jednotný stát nemá podle mne s demokracií nic společného.

Nespravedlivé, brutální. Mnoho reakcí a emocí vyvolalo rozhodnutí Nejvyššího soudu v případě kauzy H-System, kdy bývalí klienti zkrachovalé společnosti by měli vyklidit byty v Horoměřicích. Nabourávají podobné rozsudky důvěru lidí v právní stát? Přestávají Češi věřit v právo? 

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Oldřich Szaban

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Milá Katko,

Slováci z KSS se přejmenovali na SDL, aby nedráždili generaci, která o KSS jen slyšela. Díky médiím dostala KSS Černého Petra a tak ji Weis , předseda KSS, přejmenoval na SDĽ. Teď jen málo lidí si vzpomene na KSS. Proč se nezkusíte přejmenovat?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Keller: Je fajn, že si platově přilepšíme až počátkem třetí světové

9:10 Keller: Je fajn, že si platově přilepšíme až počátkem třetí světové

NEKOREKTNĚ S KELLEREM Časy se mění. Tak nazval další svou stať pro ParlamentníListy.cz sociolog a fi…