Schulz je demagog. Dával nám kázání o uprchlících, přitom to vůbec neměl domyšlené. Až vyhraje, to budete koukat. Europoslanec přináší zasvěcené svědectví o vyzyvateli Merkelové

04.03.2017 19:49 | Zprávy

ROZHOVOR „Když vyhraje, řada lidí bude koukat. Názory měnit určitě nebude,“ jednoznačně říká ke stoupající popularitě Martina Schulze v Německu europoslanec Tomáš Zdechovský. Sám ho oceňuje kvůli pracovitosti, na druhou stranu varuje: „Vůbec nerozumí kontextu migrační politiky. Když tu chodili samostatní chlapi, dával nám kázání, že je potřeba přijímat uprchlíky a myslím si, že u spousty věcí nedomýšlí důsledky.“ Europoslanec Zdechovský přidává svůj pohled na projev amerického prezidenta Donalda Trumpa v Kongresu, na americko–ruské vztahy a připojil také svůj názor na vývoj ve Francii, pokud v prezidentských volbách uspěje Emanuel Macron. V souvislosti s českou ekonomikou vzkazuje: „Montovnou už dávno nejsme.“

Schulz je demagog. Dával nám kázání o uprchlících, přitom to vůbec neměl domyšlené. Až vyhraje, to budete koukat. Europoslanec přináší zasvěcené svědectví o vyzyvateli Merkelové
Foto: Hans Štembera
Popisek: Europoslanec Tomáš Zdechovský

Donald J. Trump vládne už měsíc. Lze nějak vysledovat, co z kroků, které vykonal, vykonal proto, že chtěl – a co proto, že ho k tomu okolí dotlačilo? Případně, jak se to projevilo v jeho proslovu v Kongresu? 

Už to nebyl projev bouřliváka, působil velmi smířlivým dojmem. Zopakoval své priority, ale už je více vysvětloval, snažil se vzbudit diskusi o tom, že jeho migrační politika není protimigrační, ale zdůrazňoval důvod bezpečnosti. Američané prověřují žadatele při migračním procesu dva roky. I jejich tajné služby se dostaly do poměrně zvláštní situace, kdy nebylo možné u řady z lidí prověřit jejich životy deset let zpátky, zda nebyli například vyškoleni al-Káidou nebo jinou teroristickou organizací k páchání teroristických činů a tím vyloučit, že by představovali pro USA bezpečnostní riziko. Proslov byl více státnický a to nasvědčuje i tomu, že ho funkce začala významně ovlivňovat.

V komentářích k proslovu zazněla slova o tom, že „podavá ruku“. Je to podle vás signál, že by si mohl vybudovat dominantní postavení i vůči Kongresu? Třeba i „svým“ republikánům, kteří ani moc „jeho“ častokrát nejsou?

Rozhodně ano. Projev byl natolik smířlivý, že i mnozí kongresmani, kteří Trumpa dříve kritizovali, tentokrát jeho slova ocenili jako velmi pragmatická, takže příjemně překvapil. Myslím si, že projev skutečně takový byl. Jiný. Nebyla to klasická rétorika Donalda Trumpa, kterou známe z tiskových konferencí.

Příjemně překvapil i vás?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Daniela Černá

Mgr. Bc. Hubert Lang byl položen dotaz

Vyšetřovací komise

Zajímalo by mě, zda za členství v komisi berou poslanci nějaké příplatky? Protože jinak nechápu, k čemu je zřizujete. Ukažte mi nějako vyšetřovací komisi, která něco vyřešila.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Život ve lži? Jana Bobošíková nejen o cenzuře, školství a české suverenitě

20:17 Život ve lži? Jana Bobošíková nejen o cenzuře, školství a české suverenitě

Je svoboda v České republice skutečná, nebo žijeme jen v iluzi? Jana Bobošíková ve svém ostrém rozho…