Bylo podle vás pro ČR spíše štěstím, nebo smůlou, že měla v čase těžké zkoušky pandemie v čele exekutivy právě Andreje Babiše?
Smůla to byla určitě pro ty, kteří zbytečně zemřeli. Štěstí pro zbylé by to mohlo být kvůli tomu, že mohli prakticky v přímém přenosu vidět chaos a nekompetentnost celého státu, včetně „supermanažera“ v čele. A to nešlo o to jen někde něco ošidit či ukrást jako obvykle, ale šlo o život.
Co byste za působení v čase pandemie premiérovi vytkl, a za co byste ho naopak ocenil?
Vytkl bych mu nedostatek intelektu, schopností a férovosti. Ocenil bych pak to, jak rychle pochopil, jakou příležitost má být prostřednictvím tiskovek a neustálých „novinek“ po mnoho dlouhých měsíců součástí domácností milionů občanů. Lidi chtějí to, co znají. Takže zase vyhraje volby. Ale to „ocenění“ není myšleno, jako že by tím prospěl lidem. Prospěl sobě, je šikovný. Bohužel.
Co, podle vašeho názoru, kromě pandemie vláda za minulé čtyři roky udělala nejdůležitějšího?
Pozitivního si opravdu nic nevybavuji. Takže to nejdůležitější, čeho vláda dosáhla, je fakt, že život aktivních a schopných je zase o něco těžší, že pocity bezmocnosti a rezignace jsou častější.
Předává Babišova vláda stát v lepším stavu, než jej převzala?
Nepředává. A ne, že by byl na začátku v dobrém stavu.
Jak celkově obstál Andrej Babiš v roli hlavy exekutivy, která nesla břímě rozhodování?
Podle mě jde o bezkonkurenčně největšího chaota mezi dosavadními premiéry.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Jakub Vosáhlo