„Z ocenění jsme měli velkou radost. Po loňském prvním místě bylo těžké porotu něčím dalším zaujmout. Zaměřili jsme se hlavně na slaďování pracovního a rodinného života a to nejen našich zaměstnanců, ale i občanů města, prostřednictvím našich příspěvkových organizací, zejména škol. Důležitá je i podpora technického vzdělávání mládeže a narušení zavedených stereotypů z hlediska pohlaví. Snažíme se v rámci rovných příležitostí nezapomínat ani na naše seniory. Příkladem je letošní celoroční provoz Taxíka Maxíka. Rozsah soutěže už dávno překročil hranice ženy versus muži. Zohledňuje rovnost z hlediska pohlaví, věku a klade důraz i na další znevýhodněné skupiny,“ uvedla pro Mostecké listy referentka systému managementu kvality mosteckého magistrátu Jana Černá.
Soutěž o nejlepší úřad s rovnými příležitostmi pro ženy a muže organizuje Ministerstvo vnitra ve spolupráci se Svazem měst a obcí ČR a organizacemi, které se zabývají oblastí rovných příležitostí, diverzity a age managementu.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV