„Při vzniku mimořádných událostí je varování a vyrozumění obyvatel jedním u nejdůležitějších opatření," potvrdil starosta a předseda Bezpečnostní rady města Uherské Hradiště Stanislav Blaha.
Cílem projektu je proto realizovat takové opatření, aby v případě vzniku mimořádné události, jakou je například povodeň, bylo zajištěno kvalitní varování a vyrozumění všech obyvatel, a zároveň aby varovný systém byl připojen do Jednotného systému varování a vyrozumění Hasičského záchranného sboru ČR.
Požadované funkce splňuje kompaktní a univerzální varovný systém, který spojuje možnosti místních bezdrátových systémů (bezdrátových rozhlasů) s Jednotným systémem varování a vyrozumění, s jehož instalací začalo město v měsíci říjnu. Na území města bude instalováno 203 ks bezdrátových hlásičů se 751 reproduktory, které zabezpečí pokrytí území města prvky varování. Aktualizace digitálního povodňového plánu bude rozšířena o vrstvu nových prvků varovného informačního systému v grafické části.
Celkové náklady na realizaci projektu jsou plánovány ve výši 10,2 milionu korun, z čehož 6,7 milionu korun pokryje dotace v rámci Operačního programu životní prostředí, prioritní osy 1 – Zlepšování kvality vod a snižování rizika povodní.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV