Havel (ČSSD): Vojáci z aktivní zálohy odjeli na cvičení do Libavé

07.04.2016 17:20 | Zprávy

Hejtman Karlovarského kraje Martin Havel přijel na Krajské vojenské velitelství Karlovy Vary pozdravit dobrovolné vojáky, kteří odjíždějí do Vojenského výcvikového prostoru Libavá na cvičení s názvem „Hradba 2016“.

Havel (ČSSD): Vojáci z aktivní zálohy odjeli na cvičení do Libavé
Foto: archiv hejtmana
Popisek: hejtman Karlovarského kraje JUDr. Martin Havel

Největší cvičení v historii existence vojáků v aktivní záloze „Hradba 2016“ se uskuteční ve dnech 7. až 15. dubna. Jeho hlavním tématem je střežení objektů důležitých pro obranu státu a ochrana úseků státních hranic. Cílem cvičení je prověření a porovnání úrovně připravenosti jednotek aktivní zálohy.

Do Vojenského výcvikového prostoru Libavá bylo povoláno více než 1 100 příslušníků aktivní zálohy. Z Karlovarského kraje se cvičení zúčastní celkem 29 vojáků z pěší roty. „Jsem tu proto, abych vyjádřil podporu vojákům aktivní zálohy. V době, kdy sílí bezpečností riziko spojené s migrační krizí a terorismem, je čím dál tím více potřeba služby aktivní zálohy. Řídíte se krásným heslem – čest, hrdost a vlastenectví. Rád bych vám proto poděkoval za to, co děláte, a popřál vám mnoho úspěchu při cvičení“ uvedl hejtman Martin Havel.

Příčin o nezájem ve službě aktivní zálohy je několik

V současné době má pěší rota Krajského vojenského velitelství Karlovy Vary 43 vojáků. Plánovaný stav je však 150 osob. „Příčin o nezájem ve službě aktivní zálohy je několik. Je to jednak konzumní a pasivní způsob života, dále pak neochota zaměstnavatelů pouštět vojáky na cvičení a v neposlední řadě přísné požadavky na zdravotní stav,“ uvedl ředitel Krajského vojenského velitelství Karlovy Vary Jaroslav Kořínek.

Vzbudit zájem o institut aktivní zálohy se vojáci snaží prostřednictvím nejrůznějších náborových akcí. Pomoci by měla i novela branného zákona a zcela nový zákon o službě vojáků v záloze, kdy by se měla výrazně zvýšit roční odměna z 6 tisíc na 18 tisíc korun, snížit nároky na zdravotní způsobilost a zaměstnavatelům by se měla vyplácet finanční kompenzace.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Kdo stanovuje, kolik se bude platit za jednoho migranta?

A to bude každá země platit stejně? Protože co si budeme nalhávat, co je pro nás půl milionu, není to samé, co to je třeba pro Němce. A to je už definitivní, že se bude za nepřijetí platit? Nedá se s tím ještě něco udělat? A kdo bude určovat, kolik a jaké migranty máme přijmout?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Senátor Láska: Vy, zákonodárci, nevěříte svému státu? Nevěříte své justici?

20:06 Senátor Láska: Vy, zákonodárci, nevěříte svému státu? Nevěříte své justici?

Projev na 5. schůzi Senátu ČR 22. ledna 2025 k návrhu zákona, kterým se mění zákon č. 65/2022 Sb., o…