Často se ale během diskuse ukáže, že proti rozvoji Prahy vlastně vůbec nic nemají a na vině je poněkud nešťastné vyjadřování některých politiků a odborníků. V souvislosti se stavbou nových bytů se totiž často používá termín “zahušťování výstavby”, který je podle mého nešťastně zvolený a zavádějící. Navozuje totiž představu domů, natěsnaných na sebe tak, že si navzájem stíní a nevejde se mezi ně jediný strom nebo kousek trávníku, natož třeba dětské hřiště, a je pochopitelné, že v betonové pustině nikdo bydlet nechce.
Nepopírám, že podobná místa u nás i v zahraničí v minulosti vznikla. A dokonce ani nepopírám, že se tu a tam najde investor, který by v tomto trendu rád pokračoval. Za sebe ale můžu říct, že takovému “rozvoji” metropole budu vždycky hlasitě bránit a udělám všechno pro to, aby z realizace sešlo.
Drtivá většina developerů dnes ale naštěstí s obdobnými nápady nepřichází. Uvědomují si, jak velký vliv má naše prostředí na kvalitu života, a cílí proto na zástavbu nevzhledných proluk, areálů již neexistujících průmyslových podniků a dalších nevyužívaných míst, která potřebují pozvednout. Lokalit tohoto typu, na kterých by mohly vyrůst domy i pro tisíce lidí, je v hlavním městě stále dostatek, a já rád udělám všechno pro to, abychom jejich potenciálu využili.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Článek byl převzat z Profilu Ing. Ondřej Prokop
Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV
FactChecking BETA
Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.