Dnes, o dva roky později, kdy je výstavba v Praze 5 už takřka na spadnutí, hrozí ze strany vedení města další účelové průtahy. A to ve chvíli, kdy se metropole potýká s nejhlubší krizí bydlení v historii. V rámci projektu Radlická, který má vyrůst ve stejnojmenné ulici na městských pozemcích, je připravena výstavba 266 bytových jednotek. Třetina z nich by měla připadnout městu, které tím získá byty pro zdravotníky, hasiče a další lidi pracující v takzvaných strategických profesích.
Realizace Radlické navíc otevře cestu dalším projektům družstevního bydlení, které je pro svou cenovou dostupnost žádoucí součástí realitního mixu. Přestože je návrh připraven do nejmenších detailů a radní loni na podzim schválili uzavření memoranda o spolupráci mezi městem a Prahou 5, klade si vedení města stále další a další podmínky na úpravu projektu. Hlavním důvodem přitom rozhodně není starost o právní nezávadnost projektu.
Nejvíce obstrukcí totiž přichází ze strany Jana Čižinského a dalších členů uskupení Praha Sobě, kteří stojí za přípravou mediálně i veřejnosti méně známého konceptu spolkového bydlení a rádi by jej dostali na výsluní zájmu. Za snahou upozadit projekt Hany Kordové Marvanové tedy nejsou žádné vyšší ideály, ale obyčejná závist a rivalita. V zájmu města i jeho obyvatel je hledat co nejvíce způsobů, jak učinit bydlení dostupným pro co nejširší vrstvy. Snahu prosadit jeden model bydlení na úkor jiného proto považuji za nesmírně krátkozrakou a sobeckou.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Článek byl převzat z Profilu Ing. Ondřej Prokop
Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV
FactChecking BETA
Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.