A co má být zeleným aktivistům trnem v oku tentokrát? Potravina, která by mohla lidský organismus obohatit o vitamin A, se jmenuje "zlatá rýže". Kvůli nedostatku "áčka" totiž oslepne v rozvojových zemích až půl milionu dětí ročně, polovina z nich následkem oslepnutí dokonce zemře.
Kam to ten svět spěje, pokud se, jak potvrzují renomovaní vědci, aktivisté snaží zasahovat do práva rozhodovat o tom, z čeho je možné vyvinout prospěšnou látku? Je jasné, že geneticky modifikované organismy přispívají agrobyznysu a ne vždy se podaří vědcům dosáhnout očekávaného výsledku, ale pokud mohou takové potraviny přispět k záchraně lidských životů, pak je třeba dát jejich výrobě šanci.
Debata vědců o prospěšnosti zlaté rýže mě utvrzuje stále více v tom, že vliv různých neziskovek, a to ať již má jejich činnost lokální, celostátní nebo globální dopad, je opravdu nesmírný. Čím větší vliv mají, tím mohou svou vyděračskou a nátlakovou politikou způsobit větší škody.
Na pozadí tohoto případu navíc stojí skutečné, tragické příběhy stovky tisíc nemocných dětí po celém světě. Věřím, že lobby Greenpeace nebude úspěšná a státy najdou odvahu vysvobodit ohrožené děti z rukojmí štvavé kampaně nejrůznějších aktivistů.
Převzato z profilu
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV