Pohled na dění v médiích začíná Petr Žantovský hodnocením povolební debaty, při níž se ve studiu České televize sešlo sedm lídrů stran, které se dostaly do sněmovny. „Znovu se potvrdilo, že se tenhle typ politických rozhovorů zcela vyčerpal jako formát. Je to hodně dáno osobou moderátora, protože pan Moravec je už velmi předvídatelný. Člověk už ví, jak se bude tvářit, jak bude gestikulovat, jak a na co se bude ptát. Pak už to diváka ani moc nemotivuje k tomu, aby to sledoval,“ uvádí pro ParlamentníListy.cz mediální odborník Petr Žantovský.
Václav Moravec je na debatu vždy velmi pečlivě připravený, ale to je jeho handicap, nikoli výhoda. „On si připraví schéma otázek a pak není schopen improvizovat a jít nad rámec připraveného obsahu. Na povolební debatě bylo hodně vidět, že se pan Moravec velice úpěnlivě držel připravených témat a nebyl vůbec schopný zareagovat na to, jak mu někteří hosté, zejména lidé nepředvídatelní jako pan Babiš, odpovídali. Jejich odpovědi nechával bez reakce a přešel automaticky k dalšímu svému bodu, Debata pak vyzněla jako soubor monologů, který v zásadě nedával vůbec žádný smysl,“ míní Petr Žantovský.
Moravcovy pořady už jsou překonané
Bylo to patrné i na tom, když si Václav Moravec dlouhé minuty užíval rozemílání toho, kolik bude mít nová sněmovna místopředsedů. „To je zcela bagatelní, procedurální téma, které stojí tak za jednu otázku kolem stolu a jde se dál k podstatným věcem, jaká bude ekonomická situace, jaká bude zahraniční politika země, nic z toho se v zásadě nekonalo. Ale konalo se desetiminutové povídání na téma, jestli bude mít sněmovna čtyři, pět či šest místopředsedů. A to byl zcela zbůhdarma vyhozený vysílací čas,“ upozorňuje mediální odborník.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Jiří Hroník