Premiér je loser a vláda užívá bolševické metody, hřímal v ČT Zaorálek

10.02.2013 13:06 | Zprávy

V nedělních Otázkách Václava Moravce České televize se utkali dva místopředsedové Poslanecké sněmovny Jiří Pospíšil (ODS) a Lubomír Zaorálek (ČSSD) a šlo o velmi tvrdý střet. Zaorálek obvinil současnou vládu z používání bolševických metod, premiéra Petra Nečase (ODS) označil za losera a malé levicové strany jako Paroubkovu NS-LEV 21 nebo SPOZ v čele s budoucím prezidentem Milošem Zemanem vyzval, aby se zrušily.

Premiér je loser a vláda užívá bolševické metody, hřímal v ČT Zaorálek
Foto: Filip Jandourek
Popisek: Lubomír Zaorálek

"Nevím o tom, že by Miloš Zeman myslel sjednocování levice vážně. Myslím, že to celé je nějak jinak," prohlásil v úvodu pořadu Zaorálek. Pode něj bude otázka sjednocování levice na stole až tehdy, když se objeví levicová strana, která přinese téma, jenž ve svém programu nepokryla ČSSD. Totéž platí v případě, že by v takových stranách byly výrazné osobnosti. Nic takového ale Zaorálek nevidí.             

Premiér je loser, naznačil v ČT Zaorálek

"Proto slovy Miloše Zemana říkám straně Jiřího Paroubka i dalším, rozpusťte se a podívejte se na sociální demokracii, která má sílu něco v této zemi změnit. Sociální demokracie potřebuje osobnosti," zdůraznil v pořadu místopředseda ČSSD Zaorálek.

Následně zdůraznil, že Česká republika potřebuje předčasné volby. "Současná česká vláda občany  dovedla k nejvyšší nezaměstnanosti v historii. Premiér Petr Nečas (ODS) mohl získat více peněz z Bruselu a neudělal to. Já jsem viděl ve Financial Times obrázek našeho premiéra a pod nimi je napsáno loser. Myslím, že nikdo nemůže chtít takového premiéra," zdůraznil Zaorálek.

Pospíšil oponoval, že by vláda měla dostat možnost dokončit vládní cyklus a její zhodnocení je na místě až po skončení celé čtyřleté periody. Určitě by zemi neprospělo, kdybychom nedokončili další periodu. Nepřipadá mi férové hodnotit kabinet ve dvou třetinách jeho působení, zdůraznil Pospíšil. Podle jeho názoru je třeba dokončit např. práci na novém občanském zákoníku, na kterém exministr pracoval deset let a práci na něm je třeba dotáhnout.

Používáte bolševické metody

Podle Zaorálka ale občanský zákoník není to nejdůležitější v České republice. Mnohem důležitější je starat se o propad vzdělanosti, o korupci prorůstající státem. Pospíšil se však domnívá, že vláda problémy řeší, což je mezi jiným vidět i na deseti bodech ministra školství Petra Fialy.

Místopředseda ČSSD se takřka rychlostí blesku obrátil k problematice sKaret a znovu tvrdě zaútočil na kabinet. Vláda podle jeho názoru přijala absolutně nepřijatelný projekt sKaret a ministerstvo práce a sociálních věcí teď má plné ruce práce s tím, aby tento průšvih napravilo. Zaorálek dále připomněl, že pod vedením exministra Jaromíra Drábka (TOP 09) došlo k rozvrácení úřadů práce. Pospíšil v této souvislosti zdůraznil, že výhrady k sKartám měla i ODS a celý problém teď řeší vláda.

"Pane ministře, vy dnes používáte bolševické metody, způsobili jste problém, a teď se ho snažíte napravit technickými opatřeními," vyčetl Pospíšilovi Zaorálek. Vrchol špatnosti této vlády se ukázal u amnestie vyhlášené prezidentem Václavem Klausem. Zaorálka do běla rozpálila i odpověď z Hradu, kde se dozvěděl, že jako občan nemá právo na informace o tom, kdo pracoval na amnestii, protože jde o výlučné právo hlavy státu.

Po každých volbách dochází k zemětřesení. To musí skončit, zdůraznil Pospíšil

Pospíšil přes řečené výtky trval na tom, že by vláda měla dostat možnost dokončit své legislativní záměry. Blíží se k závěru nový zákon o státních zastupitelství, blíží se k dokončení i služební zákon a to jsou přesně důvody, proč by tato vláda měla dostat prostor k dokončení svého mandátu.

Pokud přijdou předčasné volby, tak po nich opět dojde k personálnímu zemětřesení na ministerstvech. Já bych byl rád, aby tato vláda prosadila zákon, který tuto praxi změnit. K té sahala jak ODS tak ČSSD, takže si tu obě strany nemají co vyčítat, zdůraznil Pospíšil.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Kdo stanovuje, kolik se bude platit za jednoho migranta?

A to bude každá země platit stejně? Protože co si budeme nalhávat, co je pro nás půl milionu, není to samé, co to je třeba pro Němce. A to je už definitivní, že se bude za nepřijetí platit? Nedá se s tím ještě něco udělat? A kdo bude určovat, kolik a jaké migranty máme přijmout?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…