Prestižní světové noviny: Česká vláda o lihové hrozbě ví už dlouho a nedělá nic

17.09.2012 8:09 | Zprávy

Česko je známo svým liberálním přístupem k alkoholu i k jeho zdanění. V tomto duchu se vyjádřil deník The Wall Street Journal (WSJ) s tím, že z tohoto pohledu je vyhlášení prohibice v Česku zcela bezprecedentním krokem. Zaznívají i hlasy, že vláda byla před riziky černého trhu s alkoholem varována, ale varování nevyslyšela.

Prestižní světové noviny: Česká vláda o lihové hrozbě ví už dlouho a nedělá nic
Foto: hns
Popisek: Metylalkohol, ilustrační koláž

Díky metanolové aféře se Česká republika dostala do zorného pole zahraničních médií, které k našim dvaceti mrtvým spoluobčanům poznamenávají, že vláda dostala varovné signály o růstů černého trhu s alkoholickými nápoji, ale nevyslyšela je. Místo toho sáhla k dalším škrtům. Zahraniční reakce na metanolovou aféru shrnuje server Deník.cz.

Drastické snížení kontrol kvůli škrtům

„Výrobci a dovozci alkoholu upozorňovali na alarmující nárůst černého trhu s alkoholem v zemi, česká vláda ale nezasáhla. Drastické snížení kontrol kvůli škrtům a zaměření inspekcí na zahraniční maloobchodní řetězce zajistilo restauracím a majitelům stáčíren naprostý klid pro jejich obchod," napsal například francouzský list Le Monde.

The Wall Street Journal k vyhlášení prohibice poznamenává, že prohibice zavedená na našem území představuje bezprecedentní krok, protože Česko je známé svým liberálním přístupem k prodeji alkoholu i k jeho zdanění. Domácí pálení u nás není nijak výjimečné a lidé jsou teď tlačeni k výběru levnějšího alkoholu i tíživou ekonomickou situací.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Kdo stanovuje, kolik se bude platit za jednoho migranta?

A to bude každá země platit stejně? Protože co si budeme nalhávat, co je pro nás půl milionu, není to samé, co to je třeba pro Němce. A to je už definitivní, že se bude za nepřijetí platit? Nedá se s tím ještě něco udělat? A kdo bude určovat, kolik a jaké migranty máme přijmout?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…