Sousedé v hospodě potrestali Gazdíka za prohibici

20.09.2012 7:26 | Zprávy

Čeští barmani prý v časech prohibice míchají drinky po vzoru televizního kulinárního kouzelníka Jiřího Babici. Štamgasty totiž zákaz tvrdého alkoholu domů rozhodně nevyhnal, jak dokazují nikterak podprůměrné statistiky záchytných stanic. A když zákazníkům dojde chuť na pivo a víno, jsou barmani připraveni v rámci povolené dvacetiprocentní hranice improvizovat.

Sousedé v hospodě potrestali Gazdíka za prohibici
Foto: Hans Štembera
Popisek: Částečná prohibice. Z regálů prodejen musel nařízením vlády zmizet veškerý alkohol s 20 procenty alkoholu a výše

„Už T.G.Masaryk říkal, že v soutěži národů zvítězí ty střízlivější,“ varuje pijáky v MF DNES známý protialkoholní primář Karel Nešpor. Ti si však jeho slova k srdci moc neberou a dál vysedávají po lokálech. Jen v posledním týdnu museli změnit repertoár.

Za normálních okolností prý v pražských barech nejvíce letí pálenky, becherovka, z likérů zejména hořký Jägermeister, mezi mladými pak rum Captain Morgan. Nyní se barmani snaží nahradit zakázané lihoviny povoleným pitím. Hostům třeba nabízejí patnáctiprocentní vodku Amundsen, která se do limitu vytyčeného ministrem Hegerem ještě vejde. „I když je to takové lepidlo“, popisuje číšník z baru Blázinec na Praze 5.

Zákaz prý více trápí pány, jejichž chutě jsou uspokojovány převážně pitím momentálně zakázaným. Dámy údajně preferují spíše míchané drinky, které jsou „v limitu“ a tak si je mohou dopřávat i nyní. Přesto si však řada barů stěžuje, že jim zákazníků ubylo.

Zákaz nabízení tvrdého alkoholu pociťují na vlastní kůži i politici. Například Petr Gazdík, poslanec a starosta Suché Lozi na Zlínsku, kde je pálení tradičně velmi populárním sportem, s potěšením kvitoval, že má ještě dost zásob. „Prošel jsem o víkendu zásoby slivovice ve sklepě, a ujistil jsem se, že mám alkoholu dost, a přežiju,“ ujistil. Prohibici prý nejhůře pocítil v místní hospodě, kde jej sousedé kritizovali za zavedenou prohibici a za trest musel vypít dva jablečné jelciny.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

 

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: jav

Kdo stanovuje, kolik se bude platit za jednoho migranta?

A to bude každá země platit stejně? Protože co si budeme nalhávat, co je pro nás půl milionu, není to samé, co to je třeba pro Němce. A to je už definitivní, že se bude za nepřijetí platit? Nedá se s tím ještě něco udělat? A kdo bude určovat, kolik a jaké migranty máme přijmout?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…