Továrna po Čubovi, co vypadá jak přízrak. Odtud prý unikl metanol

20.09.2012 8:33 | Zprávy

Stopa jedovatého metanolu vede podle některých novinářů do chemičky na Zlínsku, kterou kdysi založilo JZD Slušovice a nyní vyrábí kapalinu do ostřikovačů. Již před dvěma lety přitom byla vyšetřována kvůli daňovým únikům a ani mezi místními lidmi prý nemá nejlepší pověst. Její ředitel však vinu popírá.

Továrna po Čubovi, co vypadá jak přízrak. Odtud prý unikl metanol
Foto: hns
Popisek: Metylalkohol, ilustrační koláž

Server Aktuálně.cz uvádí, že podle poslední vyšetřovací verze policistů je zdrojem smrtícího metanolu firma Morávia-Chem, která vyrábí kapalinu do ostřikovačů značky Cinol. Kolem ní se přitom rozpoutala aféra již před dvěma lety, kdy kvůli daňovému úniku 158 milionů padly u soudu podmíněné tresty a mnohamilionové pokuty.

Pokud by však firma byla namočena do otrav, které přinesly aktuálně již 23 mrtvých, byl by to nepochybně ještě větší průšvih. „Byla u nás kontrola a vzala vzorky, ale jsem si jistý, že všechno bude v pořádku,“ ujistil ředitel společnosti Roman Velísek. Podle něj je jasné, že firma svým zaměřením na chemickou výrobu spadá mezi podezřelé, ale vylučuje, že by zabijácký metanol mohl uniknout právě od nich.

„My používáme líh, ne metanol. Naopak jsme proti metanolu v ostřikovačích bojovali, nikdo ale o tom tehdy nechtěl slyšet,“ ujišťuje vehementně podnikatel. Připouští, že je nervózní, protože spekulace jeho firmě na pověsti nepřidají.

„Jsem si skoro jistý, že nejde dopátrat, odkud to je. Je to volně dostupná látka zaměnitelná s lihem,“ chrlí ze sebe argumenty ředitel Velísek. I další indicie kořalkové kauzy však směřují na Zlínsko. Právě odsud byl první zatčený v celé kauze a na cestě mezi Slušovicemi a Vizovicemi byl nedávno nalezen sebevrah, který byl údajně rovněž v byznysu namočen. Kauzu dozoruje zlínský státní zástupce.  

Chemičku, která podle redaktorů působí trochu jako přízrak, založilo kdysi legendární JZD Slušovice, vedené Františkem Čubou, dnes poradcem prezidentského kandidáta Miloše Zemana.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

 

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: jav

Kdo stanovuje, kolik se bude platit za jednoho migranta?

A to bude každá země platit stejně? Protože co si budeme nalhávat, co je pro nás půl milionu, není to samé, co to je třeba pro Němce. A to je už definitivní, že se bude za nepřijetí platit? Nedá se s tím ještě něco udělat? A kdo bude určovat, kolik a jaké migranty máme přijmout?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…