Zeman: Jsem pro lidská práva. Ale nesmíte je bránit blbě

20.09.2012 8:53 | Zprávy

Kandidát na prezidenta Miloš Zeman jednoznačně podpořil současného premiéra Petra Nečase (ODS) v jeho údajně racionálním přístupu v boji za lidská práva. Na předvolební debatě, kde se Zeman utkal s dalšími kandidáty o Hrad, dal expremiér jednoznačně najevo, že boj za lidská práva má smysl jen tehdy, pokud se neprovádí ve stylu slona kráčejícího v porcelánu.

Zeman: Jsem pro lidská práva. Ale nesmíte je bránit blbě
Foto: SPOZ
Popisek: Prezidentský kandidát Miloš Zeman se vyjádřil proti vytváření evropského superstátu

Premiér Petr Nečas (ODS) před časem vyjádřil názor, že boj za lidská práva je v zásadě správnou věcí, ale je třeba ho očistit od falešných módních trendů jako je obhajoba Pussy Riot. V podobném duchu se dlouhodobě vyjadřuje i současný prezident Klaus a teď se k oběma pánům přidal ještě jeden z kandidátů na příští hlavu státu Miloš Zeman. Informuje o tom čtvrteční MF Dnes s poznámkou, že Zemanovu kampaň podporuje zástupce ruské firmy Lukoil.

Bojovnice za lidská práva, nebo hysterka

„Obhajoba lidských práv je samozřejmě správná věc. Ale mělo by se to dělat inteligentně, ne jako slon v porcelánu. Když za lidská práva bojujete blbě, pak tomu záměru spíš škodíte,“ pronesl Miloš Zeman. Stalo se tak při debatě prezidentských kandidátů o vztahu Česka k Evropské unii v Kaiserštejnském paláci v Praze.

O člence skupiny Pussy Riot pak prohlásil, že je to feministická hysterka a ne bojovnice za lidská práva, jestliže uspořádá sexuální happening, při kterém těhotná veřejně souloží v muzeu čtyři dny před porodem. Zeman se tímto výrokem jednoznačně vymezil vůči jednomu ze svých protikandidátů, ministrovi zahraničních věcí Karlu Schwarzenbergovi (TOP 09), který se Pussy Riot jednoznačně zastal.

Šéf resortu zahraničních věcí však už na jeho slova nemohl reagovat, ač se debaty také zúčastnil, ale musel odejít dřív, kvůli neodkladným ministerským povinnostem. Schwarznberg dával v diskusi najevo, že zastává proevropskou politiku a v tuto chvíli považuje za mnohem důležitější právě orientaci Česka na EU, než souboj o Hrad.

Zeman ale obhájcům EU vzkázal, že není možné Brusel zbožšťovat. Právě lidé, kteří hájí EU a odmítají uznat např. přebujelost byrokratického systému unie, lze podle Zemana označit za eurohujery. 

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Kdo stanovuje, kolik se bude platit za jednoho migranta?

A to bude každá země platit stejně? Protože co si budeme nalhávat, co je pro nás půl milionu, není to samé, co to je třeba pro Němce. A to je už definitivní, že se bude za nepřijetí platit? Nedá se s tím ještě něco udělat? A kdo bude určovat, kolik a jaké migranty máme přijmout?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…