Evropská unie chce řešit příliv imigrantů z Afriky tím, že členským státům EU přidělí kvóty. Dokonce se pro nás už zveřejnila některá čísla. Co si o tom myslíte?
Jsem zásadní odpůrcem Evropské unie, ne však proto, že bych měl něco proti kolektivní spolupráci, ale kdysi bylo RVHP a já EU považuji za nevydařený klon právě Rady vzájemné hospodářské pomoci. Ke všemu si myslím, že tentokrát se pomáhalo, kdežto dnes se hraje pouze podvodná hra zvaná letadlo nebo pyramida. Možná jsem trouba, ale nikdo mi ještě pořádně nevysvětlil, jak je možné, že někdo vloží určitou částku a dostane zpátky o hodně víc. Odkud a za co? Mám po ruce čísla, která jsem převzal ze zprávy MF, odbor 55 - Národní fond, publikováno 03/2013. Tedy, že celkové výdaje byly před dvěma roky pro 27 států EU stanoveny na 150,898 miliardy eur v závazcích a 132,837 miliardy eur v platbách. A v průběhu roku 2012 obdržela Česká republika z rozpočtu EU celkem 113,7 miliardy korun (tedy zhruba 4,52 miliardy eur), čímž tak získala o 73,8 miliardy korun více (tedy o 2,94 miliardy eur), než do evropského rozpočtu zaplatila. Nejde o kterýkoli stát, ale v tomto případě konkrétně o Česko… Čáry máry fuk...?
Ale zpět k těm kvótám a imigraci...
Je to ukotveno v systému celé EU. Možnost Evropské komise, aby jednotlivým zemím autoritativně určovala, kolik migrantů mají přijmout, je přímým důsledkem přijetí Lisabonské smlouvy. Bez ní by takový „úkol‘ z Bruselu nemohl přijít.“ Česká republika byla zkrátka svým vstupem do EU připravena o svoji svrchovanost a suverenitu.
Zastánci společné imigrační politiky hovoří o tom, že když mezi státy EU nejsou hranice hlídány, musí o imigraci rozhodovat EU, nikoli členské státy, které již nekontrolují své hranice. Když to obrátím: nebylo by řešením, abychom obnovili hraniční kontroly na českých hranicích, abychom kontrolovali, kdo na naše území přichází a aby nám EU nepřikazovala, kolik imigrantů v naší zemi bude?
Zavedení Schengenu byla chyba, protože se v prostoru členských zemí mohou pohybovat imigranti, zločinci a teroristé. A EU pak navíc tlačí na to, aby měla další pravomoci v oblasti trestního práva, policie, justice...
Nedávno jsem se vrátil z Říma, kde jsem zažil několik demonstrací mladých Italů, kteří chtějí marně práci, zatímco se vše soustředí na desetitisíce imigrantů, přeplouvajících na lodích z Libye. Současný stav: Itálie přestala uprchlíky registrovat a umožnila jim cestovat do dalších zemí. Pokud migranti nejsou nikde registrovaní, tak stát, do kterého přijdou, nemůže dokázat, odkud přijel a migranti to neprozradí. Co dál? Nelze využít Dublinského systému, který by jim umožnil uprchlíky poslat do státu, ze kterého přijeli. To by znamenalo destabilizaci schengenského systému a musela by se obnovit ochrana hranic jednotlivých států; pro fungování unie katastrofa. Navíc máme vlastní problém s některými menšinami, a jak bychom zvládali příliv masivní dalších, u nichž ke všemu nevíme, kdo je terorista a kdo zbídačený chudák?
Co říkáte na argumenty, že máme povinnost přijímat uprchlíky z Afriky, protože za dob komunismu české emigranty přijímaly západní země?
To je samozřejmě líbivá teorie, ovšem je nutné si uvědomit, že tenkrát čeští emigranti utíkali na základě „mazání medu“ kolem úst Západem. Čím víc lidí od nás na Západ uprchlo, tím halasnější byla západní propaganda, které směřovala k jedinému – znič tehdejší systém. To se povedlo, takže účel světil prostředky, Západ má, co chtěl, takže nám tím nevznikla nějaká zásadní potřeba chovat se takzvaně morálně k dnešním africkým imigrantům, natož dostávat příkazem nějaké kvóty. Lidsky to snad i chápu, ale jako praktický člověk musející si udržet práci a zaopatřit rodinu a bydlení jsem skeptický.
Navíc zdroje americké stanice CNN tvrdí, že v Evropě je až dvacet spících teroristických buněk radikálních islamistů. Ty mají mezi 120 a 180 členy, kteří jsou připraveni na útoky v Belgii, Francii, Německu a Nizozemsku. V souvislosti s dalšími útoky, které nedávno překazila Belgie, poté zatýkala policie v Řecku. Za vším ovšem hledej Evropskou unii, která dala vale křesťanské tradici starého kontinentu a před několika lety v tichosti zahájila projekt EUROMED (Euro-Mediterranean Partnership) či spíše barcelonský proces, který v sobě kromě posilování kulturního, ekonomického a politického partnerství mezi členskými státy EU a středomořskými sousedy, ukrývá doplnění počtu obyvatel starého kontinentu metodou přesidlování. Program počítá s přistěhováním více než 56 miliónů muslimů do zemí osmadvacítky mezi lety 2010 – 2050. K této číslici dospěl statistický úřad EU Eurostat.
Hovoří se o tom, že muslimové budou mít většinu v zemích jako Francie či Británie do 40 let. Při nynějším masovém přílivu možná ještě dříve. Jak by se proti tomu měla Česká republika bránit? Neměla by vystoupit z EU, aby nebyla společně islamizována se západoevropskými zeměmi? Nebo neměla by vytvořit alianci východoevropských zemí, které tím ještě nejsou zasaženy?
To je extrém, copak už není podobných hrůzostrašných aliancí až moc, ale při pohledu na dnešní šílený svět se i tato xenofobní záležitost jeví skoro jako reálná. Dřív stačilo na Blízkém východu postavit bezpečnostní zeď, aby byli zadrženi teroristé. To stačilo Izraeli nebo Saudské Arábii do té doby, než si muslimové pod těmito zdmi vykopali tunely. Nyní je zde třetí varianta využívající moře, po němž se do Evropy hrnou uprchlíci na pašeráckých lodích, což je ideál pro infiltraci nebohých štvanců z afrických zemí.
Napřed žalovali u OSN na Izrael pro jeho bezpečnostní zeď proti sebevražedným atentátům muslimů, nyní Saudská Arábie už sama začala se stavbou ochranné zdi proti stejným teroristům. Dnes se opevňuje kvůli hrozbě ze strany teroristické organizace Islámský stát. Začala stavět po celé mnohasetkilometrové délce hranic s Irákem zeď. Prezident Zeman měl stoprocentní pravdu, když řekl, že Ukrajina je chřipka a teroristé Islámského státu, že jsou rakovina, která metastazuje už od Indonésie, přes Irák, Sýrii a nyní to hrozí i Evropě. Jak poznáte mezi tisíci přijímanými imigranty ty, kteří se mezi zbídačelé utečence infiltrovali, aby pak třeba v Česku provedli nějaký atentát? Už dnes např. v Olomouci vyhrožují, že za patnáct roků budeme jejich otroky...
Kdo nese podle vás odpovědnost za nynější masový příliv uprchlíků?
Faktorů je spousta, ale základní potíž spočívá v totálním zničení dříve vyspělých států, jejíž obyvatelé dnes musí utíkat před občanskými válkami; všechen imigrační děs se žene přes Libyi, proto je třeba si říct, na jaké úrovni byla kdysi Libye a proč už taková není? V době, kdy Kaddáfí přebíral v roce 1969 vládu, patřila Libye k nejchudším zemím světa, ale v roce 2011 s Kaddáfím v čele už měla jako nejbohatší africká země nejnižší podíl obyvatel žijících v chudobě z celé Afriky. Během jeho vlády stoupla gramotnost z 10 na 88 procent. Vytvořil zdravotnickou síť na dobré úrovni. Průměrný věk dožití byl nejvyšší na kontinentě – muži 75 let, ženy 80 let; tedy vyšší než v České republice. Veřejný dluh byl druhý nejnižší na světě. V roce 2002 stál u zrodu Africké unie, jejíž snahou je postupná integrace afrických zemí. Na summitu v Addis Abebě v únoru 2009, kde byl zvolen jejím předsedou, se vyjádřil pro projekt Spojených států afrických, což se samozřejmě zemím těžícím z africké chudoby moc nelíbilo.
Navíc měla Libyjská centrální banka, pod přímou Kaddáfího kontrolou, téměř 144 tun zlata. Libye tak byla mezi 25 zeměmi světa s největší zásobou drahého kovu za 6,5 miliardy dolarů. Můžeme se potom divit, že libyjské obyvatelstvo mělo nejvyšší životní úroveň v Africe? Že produkovalo nejvíc ropy na černém kontinentu? A že HDP na obyvatele činilo přes 16 600 amerických dolarů? A pokud jde o oficiální „Index lidského rozvoje“, který je průměrem tří indexů: indexu očekávané délky života, indexu vzdělání a indexu HDP (statistiku zpracovává každoročně OSN), a který nejlépe charakterizuje kvalitu života obyvatelstva, byla Libye v roce 2010, jako vedoucí africká země na 53. místě na světě, další africký stát byl Tunis až osmdesátý první. Taková byla Libye, dnes země chaosu a násilí, USA k tomu stačilo je pár let; prostě země amerického snu a neomezených možností. Hlavně že bylo co krást a jak ožebračovat africké země. Za Kaddáfího měla Libye nejméně uprchlíků z celé Afriky. Je třeba ještě něco k Vaší otázce dodávat?
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Lukáš Petřík