O byznys, v němž se točí stovky milionů korun a který by měl monopolně připadnout státní Pojišťovně VZP (PVZP). Alespoň taková je verze Poslanecké sněmovny, kterou obhajuje šéf klubu poslanců Jaroslav Faltýnek. Proti tomu se postavil nejen ministr zdravotnictví a jeho partajní kolegyně, ministryně financí, ale rovněž premiér Babiš. Jenomže tentokrát prý jeho postoj většinu neovlivnil...
V úterý se měla v Poslanecké sněmovně projednávat novela zákona o pobytu cizinců na území ČR. A hned tři členové vlády varovali, že by poslanci měli zvednout ruku pro verzi, která přišla ze Senátu. Návrh, jenž vznikl ve Sněmovně, by totiž zavedl nekompromisní monopol v pojišťování cizinců pro PVZP, tedy státní Pojišťovnu VZP. To by se ovšem mohlo České republice pěkně prodražit kvůli soudním sporům jak s pojišťovnami, tak s Evropskou unií. Zájem ministrů Vojtěcha, Hamáčka a Schillerové už kvitoval prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý.
Pro senátní návrh se krom zmíněných vyslovila také Česká asociace pojišťoven (ČAP). V té souvislosti se poslední dva dny skloňovala pouze dvě jména. Jedno kladně, druhé vyloženě záporně. První osobou, vnímanou pozitivně, je vedoucí týmu práva a produktů ČAPu Helena Zavázalová. Ta se soustředila výhradně na faktická sdělení. Ten, koho řada poslanců považuje za viníka vzniklých sporů, je její kolega, ředitel asociace Jan Matoušek.
ParlamentníListy.cz už v minulosti slyšely na jeho hlavu značnou kritiku z řad členů dolní komory Parlamentu. Ta se během úterý ještě stupňovala.
Sekretariát České asociace pojišťoven (zdroj: CAP.cz)
Síly bychom tedy měly rozděleny.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tomáš A. Nový