Negativně ji vnímá středočeský hejtman Josef Řihák (ČSSD). „Je nemyslitelné, aby se někdo roky odvolával proti rozsudku soudu a pak dostal amnestii. Myslím, že je to jasný vzkaz pro lidi. Můžete krást, protože vždycky jednou za pět let přijde prezident, který vám dá amnestii,“ sdělil.
Dodal také, že by se nedivil, kdyby se lidé báli vyjít na ulici, něz opakované trestané policie zase pozatýká. „Pro amnestii jako takové nicméně námitky nemám, ale mělo by jít pouze o adresnou amnestii, například když někdo ve vězení vážně onemocní, rozhodně ale nesouhlasím s takto masovou akcí. Navíc se jedná z velké části o lidi, kteří páchali finanční kriminalitu.“
Stějně mluví i další zastupitelé: „Nesouhlasím s rozsahem a nemělo se to stát. Je otázka, zda amnestie vůbec patří do našeho právního státu. Když je dobře využívána, tak ano, ale hlavně ne v oblastech, kde bylo přerušené vyšetřování hospodářské kriminality,“ řekla redakci Helena Langšádlová, jednička středočeské TOP 09.
- SLEDUJEME téma: Amnestie
Co si mají myslet obyčejní lidé o propuštění korupčníků?
S tím souhlasí i Jiřina Fialová, krajská radní za KSČM. Tvrdí navíc, že stát budou propuštění vězni stát více peněz, než dosud: „Nejvíce mne zaráží, že se šest tisíc vězňů změnilo na více jak dvacet tisíc. I když se ušetří na jejich ubytování, stravě a podobně, všichni tito lidé nemají práci a budou žádat o sociální dávky. To všechno zaplatí stát,“ sdělila Fialová.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Zuzana Koulová