Naši slavní umělci promluvili k masakru v Paříži, muslimům, Okamurovi a Zemanovi

13.01.2015 12:47 | Zprávy

Co si myslí umělci o masakru v Paříži? Má se kvůli tomu změnit postoj Česka k imigraci? A jak dalece jsou popuzující slova Miloše Zemana, který řekl, že muslimové, kteří nedokáží zapadnout a přijmout kulturu nové země, by se měli zase sbalit a vrátit se zpátky do domoviny? „Toto je od Zemana úplně mimo. Je to mizerný politik, který říká mizerné řeči," uvedl v reakci třeba písničkář Jaroslav Hutka. „On je groteskní jak ze Švejka," reagoval spisovatel Jan Vodňanský zase na slovní popichování Tomia Okamury vůči imigrantům. „Největší snahu o očištění imigrantů by měli vyvolat zástupci islámu," zmínil názor i herec Josef Dvořák.

Naši slavní umělci promluvili k masakru v Paříži, muslimům, Okamurovi a Zemanovi
Foto: Charliehebdo.fr, tan
Popisek: Jak vypadal časopis Charlie Hebdo

S kým také hovořily ParlamentníListy.cz o tragédii v Paříži a o problematice soužití muslimů a většinové populace:

Ředitel Česko-arabského centra Šádí Shanaáh ,ministr kultury Daniel Herman, armádní generál v z. Jiří Šedivý, profesor Stanislav Štech, důstojník Řádu akademických palem, novinářská legenda Jan Petránek, mnohonásobný šéfredaktor Pavel Šafr, poslankyně ODS Jana Černochová, senátor ODS Jaroslav Kubera, emeritní biskupka Jana Šilerová, věřící z Valašska, šéf Společnosti česko-arabské Josef Regner, senátor a někdejší kněz František Bublan

Po masakru ve francouzském týdeníku Charlie Hebdo se snaží osobnosti české politiky pro média vyjádřit své názory kupříkladu k přehodnocení otázky imigrace. V názorech dominuje tradičně prezident Miloš Zeman, který v rozhovoru pro Deník řekl, že by neváhal s deportací muslimů, kteří se nepřizpůsobili poměrům ve svých nových vlastech.

„Každý má žít ve své původní zemi. Něco jiného je cestovat a poznávat jiné kultury a něco jiného ve své původní vlasti pracovat,“ zmínil pro Deník Zeman s tím, že lidé by měli žít ve svých rodištích a tam se věnovat náboženství. „A neměli by se pokoušet narušovat normální život v zemích, které mají odlišnou kulturu,“ uvedl prezident. Odejít zpátky domů by podle Zemana měli i ti, kteří už v Evropě žijí, protože prý pořád mají domov v Libyi, Alžíru nebo Mali. „Čech také zůstane Čechem, i když žije třeba ve Francii," tvrdí Zeman s odkazem na spisovatele Milana Kunderu.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Olga Böhmová

Ing. Martin Kolovratník byl položen dotaz

Dálniční známky a elektroauta

Dobrý den, pane poslanče, vidíte alespoň náznak logiky v tom, že elektroauta jezdí po dálnicích zadarmo? Copak ony neopotřebovávají povrch vozovky stejně jako auta se spalovacími motory, a to v řadě případů i víc díky těžké baterii? Děkuji za odpověď.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zrušení koncertu klavírní legendy smrdí politikou. Církev žehnala Prague Pride

14:25 Zrušení koncertu klavírní legendy smrdí politikou. Církev žehnala Prague Pride

Tříkrálový klavírní koncert české legendy jako politická akce? Podle Českobratrské církve evangelick…