Vláda pořád nemá zákon na podporu vypnutí údajně dezinformačních webů a sdružení CZ.NIC proto hrozí, že je odblokuje. Vládní „cenzor“ Michal Klíma zase na Twitteru napsal, že mu lidé posílají udání na údajné dezinformace, jak je vláda vyzvala, on prý ale nemá lidi ani kompetence je prošetřovat. To vypadá na totální fiasko, ne?
Fiasko je ještě slabé slovo. Jde o závan totalitního zatmění a já jen doufám, že se vláda rychle probere a tyhle své nebezpečné nedemokratické manýry pošle do dějin. A zvlášť, když si před volbami nechala od spřízněných novinářů říkat „demoblok“, což nejspíš mělo být od slova demokracie. Ve skutečnosti ale Fialova vláda zareagovala na ruskou invazi na Ukrajině nápadně ruským způsobem: bez opory v zákoně a přihlášení se k odpovědnosti za to nechala vypnout několik webů. A lidi navíc vyzvala, ať udávají údajné dezinformace. Kabinet očividně zapomněl, že demokracie se od totalit a autokracií liší právě tím, že stojí na zákonech a lidi nevyzývá k bonzování.
Ironie navíc je, že to vláda ještě v praxi takhle zoufale zpackala a zesměšnila se. Provozovatelé vypnutých webů si samozřejmě hned založili nové weby s jinými názvy a jsou zpátky na předválečné čtenosti, což je skutečný vládní majstrštyk! Takhle teda Putina fakt neporazíme. A Michal Klíma? Ten se jen stává smutným a stále toxičtějším symbolem toho všeho. Vláda vyzve lidi k udávání, oni začnou skutečně udávat a nejvyšší vládní „cenzor“ jim nakonec oznámí, že na analýzu jejich udání vlastně nemá žádnou úřednickou kapacitu. To už je fakt hodně povedená satira! A zvláště když Klíma na Twitter ještě pochvalně napíše, že „žádosti jsou často dlouhé a detailní – škoda práce a času“. Milan Kundera by tohle miloval!
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
válka na Ukrajině
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: Jaroslav Polanský