Váleční veteráni zuří kvůli Schindlerovu pomníku. Cedí mezi zuby jméno Havel

30.08.2013 14:27 | Zprávy

EXKLUZIVNÉ Nedávno zveřejněná informace, že se město Svitavy nevzdalo naděje vybudovat v pobočce koncentračního tábora Gross-Rosen v Brněnci pomník Oskaru Schindlerovi, pobouřila válečné veterány a pozůstalé po řádění německých a rakouských nacistů.

Váleční veteráni zuří kvůli Schindlerovu pomníku. Cedí mezi zuby jméno Havel
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bývalý prezident ČR Václav Havel

Schindlerovo vlastizrádné jednání proti Československu, jeho přímý podíl na vraždách Čechů i účast na akcích souvisejících s vypuknutí 2. světové války, kvůli čemuž je tento částí židovské lobby preferovaný tzv. sudetský Němec vedený hned na českém i polském seznamu válečných zločinců- je totiž dobře známo.

Jak se pro ParlamentníListy.cz exkluzivně vyjádřil známý expert na historii a předseda vlivné okresní organizace Českého svazu bojovníků za svobodu (ČSBS) Jiří Jaroš, tato nehoráznost- stejně jako nedávné odhalení jiného skrývajícího se válečného zločince László Csatáryho, na kterého vydal po válce mezinárodní zatykač košický soud za jeho spoluúčast na pogromech čs. občanů v uniformě maďarské okupační armády- zřetelně dokazuje, jak tvrdě se Československu a České republice nevyplatilo ukvapené a politicky motivované rozhodnutí polistopadové vlády komunistického premiéra Mariána Čalfy zrušit Vládní komisi pro stíhání nacistických zločinců. Pokud by totiž tato komise nadále fungovala- jako je tomu ostatně ve všech okolních státech Evropské unie, pochopitelně s výjimkou Německa a Rakouska, které mají v tomto směru nejvíc másla na hlavě- nemohly by se tyto případy, stejně jako např. skandál kolem soudu s bestiálním dozorcem z koncentračního tábora Terezín Antonem Mallothem, podle válečných veteránů a příbuzných po odbojářích vůbec stát.

Syn fašisty zrušil stíhání válečných zločinců

„V knize novináře Stanislava Mottla Oběti a vrazi je publikováno Usnesení vlády ČSSR č. 224 ze dne 26. března 1990, kterým se ukončuje činnost vládní komise pro stíhání nacistických zločinců ke dni 31. březnu 1990. Úkolem provést byl pověřen místopředseda vlády Ján Čarnogurský,“ cituje Jaroš historika Mottla s tím, že v tomto případě byl opravdu „kozel zahradníkem“. „Otec ministra Čarnogurského byl totiž za války významným představitelem fašistické luďácké partaje Hlinkovy slovenské ľudové strany,zdůraznil historik Jaroš pro ParlamentníListy.cz. Možná právě proto byl podle Mottla archiv komise pronásledující uprchlé válečné zločince bohapustě rozkraden. „Nebyl opečován a zajištěn s péčí řádného hospodáře, což je jednoznačně vina pana státu, za níž ovšem nikdo nebyl a už asi ani nebude potrestán,“ stěžuje si Jaroš.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Petr Blahuš

Tomio Okamura byl položen dotaz

Věříte v nezávislý proces?

Tvrdíte, že je to vaše trestní stíhání politický proces. Ty ale rozhodně neprobíhaly podle nějakého práva. Co tedy čekáte od toho vašeho procesu? A fakt myslíte, že nějaký politik, může ovlivňovat soudní moc u nás? Jestli ano, co uděláte, aby k tomu nedocházelo, když budete ve vládě?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pili s Pavlem na zabíjačce. Odvezli ho na chalupu a pak nabourali. Detaily průšvihu hradní ochranky

17:50 Pili s Pavlem na zabíjačce. Odvezli ho na chalupu a pak nabourali. Detaily průšvihu hradní ochranky

Popíjeli na vesnické veselici členové prezidentské ochranky ve službě spolu s Petrem Pavlem, kterého…