Žantovský v ráži: Vzpoura uprchlíků v Bělé dokazuje jediné. A pane Sobotko, kolik jste přispěl na zraněného strojvůdce?

01.08.2015 15:10 | Zprávy

TÝDEN V MÉDIÍCH V dalším ze sporů mezi prezidentem Milošem Zemanem a předsedou vlády Bohuslavem Sobotkou se podle Petra Žantovského znovu ukázalo, jak mnozí z novinářů naskakují na premiérova vyjádření pro média. Přitom by se ho měli ptát mimo jiné na to, kolik přispěl na protézu pro strojvůdce zraněného při neštěstí u Studénky, když už se o něj nepostará stát, který ovšem má peníze pro migranty, co nikdy v minulosti ani minutou práce nepřispěli na Českou republiku.

Žantovský v ráži: Vzpoura uprchlíků v Bělé dokazuje jediné. A pane Sobotko, kolik jste přispěl na zraněného strojvůdce?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Žantovský

Nestává se příliš často, aby Petr Žantovský ve svém pravidelném mediálním ohlédnutí za uplynulým týdnem chválil veřejnoprávní televizi. Tentokrát k tomu má důvod díky pořadu Archiv ČT24, jenž přináší střihové dokumenty zachycující různá témata politického, hospodářského i společenského života od roku 1945 téměř až do současnosti. „Zpravidla nám předvádí různé projevy komunistických bossů, stranické sjezdy nebo boj statečných zemědělců o zrno na našich polích a podobné nesmysly, které si ještě všichni pamatujeme z minulosti a které absolutně nemají žádnou vypovídací hodnotu,“ uvádí pro ParlamentníListy.cz mediální analytik Petr Žantovský.

Stejně tak považuje za naprosto zbytečnou výplň televizního času ty rádoby vtipné komentáře, které události z dob minulého režimu zpravidla v tomto pořadu provázejí. „Proto jsem byl přesvědčen, že ten pořad v podstatě nelze zachránit. Ale byl jsem mile vyveden z omylu právě tím posledním Archivem ČT24, který se ve zpravodajské skládačce zabýval mistrovstvím světa v klasickém lyžování v Liberci. A co na tom pořadu bylo nejzajímavější, bylo to, že tam nebylo ani jedno slovo živého komentáře. Bylo to všechno poskládáno jenom z výtahů dobových zpravodajství od okamžiků, kdy se mistrovství začalo připravovat a kdy se začal plánovat jeho rozpočet,“ líčí mediální odborník.

Česká televize konečně nabídla pořad absolutně ve veřejném zájmu

Právě kvůli penězům a především tedy stamilionovým dluhům je liberecké mistrovství světa klasických lyžařů z roku 2009 často připomínáno. „Z období jeho příprav nabídl Archiv ČT24 i projevy některých politiků. Za zmínku stojí vyjádření pana Topolánka, tehdejšího předsedy vlády, který se nechal velmi emotivně slyšet, že kdo by měl nějaký problém s mistrovstvím světa, tak že má problém především s ním a podobné takové věci. Je dobré si připomenout příběh libereckého šampionátu, abych tak řekl od jeho velkohubých začátků k jeho velice neslavnému konci, který je navíc umocněn tím, že vlastně za celý ten dvoumiliardový propadák nebyl nikdo pohnán k odpovědnosti. Všechno se odepsalo, všechno šlo z našich daní, nic se nestalo, nikdo nebyl potrestán, nic se nevyšetřilo,“ připomíná Petr Žantovský.

Tentokrát ani nebylo nutné mapování této sportovní události od jejích příprav až po závěr s ekonomickým propadem doplnit jakýmkoli současným komentářem. „Divák si udělal sám představu o tom, jak to bylo, jak to je a kdo má jakou roli v celé této společenské kamufláži a vlastně v obrovské zlodějně z našich daní. To bylo na tom pořadu nejcennější. Pokud bych to měl uzavřít, tak bych konstatoval, že to byl vlastně pokrok. Po velmi dlouhé době pořad České televize, který bych nazval naprosto stoprocentně veřejnoprávním, protože jeho vyznění a vše kolem bylo absolutně ve veřejném zájmu. Je škoda, že takových pořadů není mnohem víc, přitom Česká televize by měla věru z čeho čerpat a co vysílat,“ podotýká mediální analytik k úvodní pochvale České televize.

Premiér ve sporu s prezidentem jen odhalil, že mu jde o to poslouchat Brusel

Jeho pozornost také upoutalo, jak se ve sdělovacích prostředcích probíral další z rozehraných sporů prezidenta Miloše Zemana s premiérem Bohuslavem Sobotkou. „Mám na mysli tu Zemanovu myšlenku, že když naše vláda nemá na to, aby saturovala dětské zařízení typu Klokánek, tak kde bere peníze na ubytování a podporu běženců, což pan premiér nazval populismem a podporou nějakých xenofobních nálad,“ říká pro ParlamentníListy.cz Petr Žantovský. Poté, co prezident vyjádřil lítost, že se nepodařilo nalézt peníze na provoz zařízení pro ohrožené děti z Klokánků, ačkoli částka na pomoc imigrantům bude řádově vyšší, kontroval předseda vlády prohlášením, že státník Zemanova formátu nemá důvod podbízet se těm nejhorším pudům a nahrávat šíření nevraživosti vůči uprchlíkům.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Jiří Hroník

MUDr. Ivo Trešl byl položen dotaz

očkování

Vážený pane doktore, ráda bych využila možnosti se vás zde zeptat na jednu věc. Když se nechám očkovat proti černému kašli, znamená to, že ho nemůžu dostat nebo je to jak s vakcínou proti covidu? A ještě na jak dlouho mě případně očkování proti nákaze ochrání? A když už jsem nakousla téma covid, pro...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zrušení koncertu klavírní legendy smrdí politikou. Církev žehnala Prague Pride

14:25 Zrušení koncertu klavírní legendy smrdí politikou. Církev žehnala Prague Pride

Tříkrálový klavírní koncert české legendy jako politická akce? Podle Českobratrské církve evangelick…