CPIC pro Středočeský kraj přispívá k řešení bezpečnostní otázky na Mladoboleslavsku

13.02.2019 22:00 | Zprávy

V rámci spolupráce na řešení bezpečnostní otázky na Mladoboleslavsku zorganizovalo Centrum na podporu integrace cizinců (CPIC) pracovní setkání, v jehož rámci byla řešena především problematika zaměstnávání cizinců a jejich integrace na Mladoboleslavsku.

CPIC pro Středočeský kraj přispívá k řešení bezpečnostní otázky na Mladoboleslavsku
Foto: Správa uprchlických zařízení MV
Popisek: Správa uprchlických zařízení MV

Jednání v Mladé Boleslavi se kromě vedoucího odboru Center na podporu integrace cizinců SUZ MV Jiřího Veseckého a vedoucí Pracoviště Mladá Boleslav CPIC pro Středočeský kraj Jany Súkeníkové zúčastnili náměstci primátora Miroslava Kašpárková a Robin Povšík a vedoucí oddělení bezpečnosti a prevence kriminality Vladislav Král spolu se zástupci společnosti Škoda Auto, města Kosmonosy, Ministerstva vnitra ČR, Policie ČR, Městské policie Mladá Boleslav a agentur práce.

Diskutovalo se nejen o fungujících opatřeních, ale zároveň i o nově vznikajících projektech, které by měly přispět ke zlepšení bezpečnosti v regionu Mladoboleslavska.

Jedním z nich bylo i loňské založení pracoviště CPIC přímo v Mladé Boleslavi. Město dále zřídilo samostatné oddělení bezpečnosti a prevence kriminality a bylo zařazeno do expertní skupiny Ministerstva vnitra, která se zabývá problematikou zaměstnávání cizinců v průmyslových zónách na Plzeňsku a Královéhradecku. Zároveň pokračuje spolupráce se zahraničními policejními hlídkami, které již delší dobu v Mladé Boleslavi působí.

Problematikou cizinců se zabývá také vláda. V případě přijetí novely cizineckého zákona bude mít od roku 2020 právo stanovovat, ze kterých třetích zemí budou cizinci do České republiky přicházet, přičemž budou mít při příchodu povinnost absolvovat osmihodinový adaptační a integrační kurz.

Během jednání mělo CPIC možnost představit svou činnost a své poslání. Správa uprchlických zařízení Ministerstva vnitra provozuje Centra v deseti krajích České republiky a tvoří tak komplexní síť, která pomáhá obcím a jejich obyvatelům, zaměstnavatelům a v neposlední řadě i samotným cizincům.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Kdo stanovuje, kolik se bude platit za jednoho migranta?

A to bude každá země platit stejně? Protože co si budeme nalhávat, co je pro nás půl milionu, není to samé, co to je třeba pro Němce. A to je už definitivní, že se bude za nepřijetí platit? Nedá se s tím ještě něco udělat? A kdo bude určovat, kolik a jaké migranty máme přijmout?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Lesy ČR postavily nádrž u Letovic

22:31 Lesy ČR postavily nádrž u Letovic

Novou vodní nádrž postavily Lesy České republiky za bezmála čtyři miliony korun u Letovic v Jihomora…