Setkání je rozděleno do dvou dnů, v rámci kterých probíhají tematické prezentace a diskuze, ať už v rámci jednotlivých „workshopů“ nebo společných přednášek. Druhý den setkání byl zaměřen především na individuální diskuzi a rozbor konkrétních témat. Celkem se výroční porady zúčastnilo přes sedmdesát pracovníků z celé České republiky.
Centra na podporu integrace cizinců provozuje Správa uprchlických zařízení v deseti krajích České republiky s tím, že ve středočeském kraji má CPIC pracoviště v pěti městech. V dalších třech krajích a v Praze provozuje integrační centra jiné organizace.
Primárním úkolem center je důkladné sledování situace v daném regionu a zprostředkování výměny informací mezi zaměstnavateli, obcemi a dalšími státními institucemi, jako jsou krajské úřady, cizinecká policie, státní a městská policie, úřady práce, finanční úřady, živnostenské úřady, odbor azylové a migrační politiky MV atd.
Centra navíc pro cizince organizují sociální a právní poradenství, kurzy českého jazyka či sociokulturní kurzy usnadňující jejich začlenění a bezproblémové fungování ve většinové společnosti. Ve spolupráci s cizineckými komunitami pak centra pro širokou veřejnost pořádají vzdělávací, kulturní a sportovní akce.
Činnost center dlouhodobě přispívá k předcházení sociálně patologických jevů ve společnosti a úspěšné integraci cizinců, z níž těží především majorita.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva