„Pochod na ČT? Nic. Odborníci? Nic.“ Rajchl sečetl, co dokázal Vrabel

16.01.2023 13:10 | Ze sítí

První kolo prezidentské volby zhodnotil ve svém pravidelném streamu také předseda strany PRO Jindřich Rajchl. Voliči podle něho poznali, že Danuše Nerudová je prázdná nádoba. Naopak Andrej Babiš a Petr Pavel zaznamenali úspěch. Oba vedli kampaň dobře. Ale Rajchl se vymezil proti tvrzení, že si Pavel svou minulost „odpracoval“. Podporu invaze v roce 1968 podle něj odpracovat nejde. To je otázka charakteru.

„Pochod na ČT? Nic. Odborníci? Nic.“ Rajchl sečetl, co dokázal Vrabel
Foto: Repro Facebook
Popisek: Předseda strany PRO, Jindřich Rajchl

Rajchl míní, že v prvním kole voleb uspěl jak Babiš, tak Petr Pavel. Generál dle něho dokázal přetáhnout hlasy od Danuše Nerudové, která pohořela. „Ti, kdo tíhli spíš k Danuši Nerudové, v posledních čtrnácti dnech zjistili, že to je opravdu prázdná nádoba, totální marketingový produkt, člověk, který by neměl v žádném případě stát v čele tohoto státu,“ zhodnotil. Ovšem Nerudová i Pavel jsou prý ze stejného vrhu. „Jsou to podobní kandidáti s podobnými preferencemi,“ míní, protože Češi ve volbě preferují někoho s důstojností, klidem a nadhledem, což Nerudová nepředvedla. Dále Rajchl konstatoval, že Babiše posílil osvobozující rozsudek v kauze Čapí hnízdo, kampaň zvládl, a proto má tak vysoký výsledek.

Je podle něho potřeba se poučit z toho, že lidé dali Pavlovi a Babišovi dohromady více než 70 % hlasů, což vypovídá o tom, co chtějí a preferují. „Nemůžete se zlobit na zákazníky, že nekupují vaše zboží. Pokud ho nekupují, znamená to, že jste jim nenabídli dobré zboží,“ poznamenal s tím, že voliči jsou také zákazníci.

Připomenul, že strana PRO nabádala, aby lidé volili dle svého svědomí, ale nevolili ani Pavla, ani Nerudovou. „Je nutno přiznat, že generál Pavel tu kampaň vedl dlouho, vedl jí dobře, nezaznamenal v podstatě žádný velký průšvih a je zřejmé, že lidé mají takové selektivní vnímání, že u někoho komunistická minulost vadí, u někoho nevadí,“ hodnotí.

Argumenty, že si Pavel „odpracoval“ své hříchy, nebere. Schvalování invaze v roce 1968 si prý odpracovat nelze, stejně tak kariéru komunistického špiona. „To hovoří o charakteru takového člověka,“ shrnul. Dle Rajchla je každý generál víc pro válku než pro mír. „Kdyby byl víc pro mír, není v armádě,“ tvrdí. Je pro něj nepochopitelné, že obyvatelé větších měst volí muže s komunistickou minulostí, ale přijímá, že taková je situace.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: kas



Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kdo mu dává rozkazy? Fiala? Pavel? S Foltýnem je to samá záhada

4:44 Kdo mu dává rozkazy? Fiala? Pavel? S Foltýnem je to samá záhada

Na konci listopadu uplyne půlroční lhůta, o které Otakar Foltýn opakovaně hovořil jako o limitu svéh…