Ať žije Demolínek. Nechte mosty stát. Zprovozněte Žižkov, dělali si dnes studenti srandu z Petra Dolínka

01.05.2018 15:00 | Zprávy

Představitelé Univerzity Karlovy, Českého vysokého učení technického a Vysoké školy chemicko-technologické v Karolinu zahájili šestý ročník Studentského majálesu. Tomu předcházel průvod desítek studentů v maskách, který prošel centrem Prahy. Při průvodu studenti vykřikovali například hesla „Nechte mosty stát“ nebo „Ať žije Demolínek“. Právě tak je v posledních dnech totiž kritiky nazýván náměstek primátorky Petr Dolínek (ČSSD), kvůli jeho počínání v souvislosti s Libeňským mostem.

Ať žije Demolínek. Nechte mosty stát. Zprovozněte Žižkov, dělali si dnes studenti srandu z Petra Dolínka
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Dolínek

Hesla, která studenti vykřikovali především odkazovala na současné nejvýraznější problémy v hlavním městě. Nechyběla proto hesla „Zprovozněte Žižkov“, „Nechte mosty stát“ a „Ať žije Demolínek“, jak překřtili Petra Dolínka, jenž navrhuje demolici Libeňského mostu. Kvůli jeho návrhu dokonce před pár dny zhruba dvě stovky lidí most na několik minut zablokovaly na protest proti jeho zbourání. Už při této přílěžitosti si u protestantů Dolínek vysloužil přezdívku „Demolínek Man“.

Odstranění mostu s kubistickými stavebními prvky podpořili pražští radní z ANO a ČSSD proti hlasům Trojkoalice (SZ, KDU-ČSL a STAN). O návrhu bude ještě jednat zastupitelstvo. Jak spojit pro MHD a auta vltavské břehy v době bourání mostu, Praha zatím neví. Most je ve špatném stavu, letos byl šest týdnů zavřený. Proti bourání se staví Praha 7 a občanská sdružení.

Desítky studentů v maskách vyšly dopoledne z pražské Kampy a studenti zamířili ke Karolinu. Průvod předcházel zahájení šestého ročníku Studentského majálesu, kdy si studenti připomínají významné historické okamžiky, které se staly v letech zakončených osmičkou, informoval server Lidovky.cz. Na organizaci této akce se podílejí studenti několika pražských vysokých škol.

V čele průvodu byli studenti oblečení v předlistopadových uniformách, s rudým praporem s nápisem ÚV KSFF UK, za nimi následovali studenti se žlutou ponorkou z kartonu, dívky v krojích a řada mladých vyzdobených zejména různými pokrývkami hlavy, věnečky či dopravním kuželem. Doprovázela je folklorní muzika složená z kontrabasu, houslí a flétny, která hrála lidové písně.

Původní zdroj ZDE

Průvod pak zamířil na piazzetu Národního divadla. Odtud studenti putovali na Karlovo náměstí, Staroměstské náměstí a na Ovocný trh ke Karolinu, kde byl v jednu hodinu po poledni zahájen program Studentského majálesu. Program byl plný divadelních představení, koncertů nebo volby krále a královny majálesu.

 

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: nab

plk. Ing. Zdeněk Nytra byl položen dotaz

změna kurzu

Dobrý den, chápu vás dobře, že vy nemáte problém s tím, když ODS ústy jejího předsedy dává nereálné sliby? V čem se ale pak lišíte od populistů, kterých je v parlamentu dost? Co se stalo s kdysi pragmatickou stranou, která hájila zájmy živnostníků a byla i racionální a často oprávněně kritická k EU,...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Selhání ČT. Takto se letos chovali k muži, kterého vyznamenal britský král

21:15 Selhání ČT. Takto se letos chovali k muži, kterého vyznamenal britský král

Zakladateli britské organizace The Free Speech Union, přispěvateli do časopisu The Spectator a novin…