Český premiér Andrej Babiš (ANO) řekl nahlas a veřejně, že Česko nepřijme ani jednoho uprchlíka. Ani sirotky, kterým ve válce zemřeli rodiče. Podle Čulíka tím v podstatě vzkázal světu, že ty děti raději nechá co nejvíc trpět, pokud si bude jen trochu myslet, že to v Česku posílí jeho pozici. To podle Čulíka také znamená, že dojem z posledních let, že je Česko humanistickou zemí, byl milný. Česká republika prý byla zemí, kterou ovládají radikální pravičáci a fašisti.
Babiš se teď podle Čulíka chová v podstatě jako Adolf Hitler, který v roce 1933 vyhrál volby a hned poté zničil tamní demokracii.
„Ukázalo se, že humanistická literární kultura československých disidentů byl naprosto okrajový jev, který převálcovali v České republice ultrapravičáci a fašisté, kteří získali za posledních třicet let hlavní slovo. V poslední době se k nim kupodivu přidali i takzvaní levičáci ze sociální demokracie! Snad jediná politická strana, která si udržela normální evropské humanistické standardy, je Strana zelených, jenže ta je v české politice naprosto marginalizována a nikdo pro ni nehlasuje,“ napsal Čulík.
Hrozivé na tom prý je, že česká média proti tomu nic neudělala. V posledních třiceti letech psali novináři tak, aby to vyhovovalo majitelům nebo politikům, s nimiž byli v kontaktu. Novinářská pražská kavárna podle Čulíka žila odtržená od problémů obyčejných lidí, takže nevidí frustraci, která v lidech narůstala. Média nezaznamenala, že mimo Prahu lidé často myšlenkově i materiálně žijí ještě stále v éře komunistické normalizace. Právě komunisté prý v lidech vypěstovali pocit, že si mají pěstovat své maximální osobní sobectví a třeba i okrádat stát, protože kdo nekrade, okrádá rodinu.
„Po roce 1989 nevznikly v Československu hrdé a schopné sdělovací prostředky, kriticky hodnotící práci politiků a šířící kvalitní kritický politický diskurz. Nevzniklo kvalitní školství – šokující je, že třicet let po pádu komunismu není české školství schopné naučit mladé lidi v ČR pořádně ani anglicky, ani německy, takže jsou závislí na šíleném domácím mediálním diskurzu -– pokud ho tedy dnešní čeští mladí lidé vůbec sledují,“ pokračoval Čulík.
Křehkost systému se podle šéfredaktora notně otřásla nejpozději v době ruské invaze na ukrajinský Krym.
Šéfredaktor serveru si vzal na paškál i ministra zahraničí Jana Hamáčka (ČSSD), který na sociální síti napsal, že by Česko zvládlo přijmout 50 sirotků ze Sýrie. Zdůraznil také, Česko pomáhá přímo v Libyi. Právě to mu Čulík vyčetl.
„A tak se děje, že jsme se dostali do takové situace, že český prozatímní sociálnědemokratický!! ministr zahraničí posílá 200 milionů Kč teroristům v Libyi, aby chytali zoufalé lidi, snažící se dostat po Středozemním moři do Evropy, a věznili je v polovládních libyjských vazebních střediscích, kde jsou mučeni, sexuálně zneužíváni, vražděni a musejí dělat nucené práce,“ napsal šéfredaktor.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp