Lang mimo jiné také uvádí, že před pěti lety byla v ruském podnikatelském prostředí prozápadní nálada. Firmě DuPont, sídlící ve Spojených státech, to mimo jiné pomáhalo v přístupu na trh. V posledních třech letech se ale sentiment Rusů změnil.
Protiruské sankce, které Evropa zavedla po anexi Krymu, podle něj Rusy stmelily. Mají chuť spotřebovávat více domácích výrobků, což v kombinaci se slabým rublem vedlo k oživení ruského průmyslu. Zároveň prý začínají stále častěji nakupovat od asijských společností.
„Čím déle budou sankce trvat, tím silnější ruský průmysl bude. V Rusku byly opuštěné nejen továrny, ale celá odvětví průmyslu. Dnes se do nich vrátil život,“ tvrdí Lang s tím, že se začíná vyrábět a mnoho firem také úspěšně exportuje.
Původní text ZDE.
Závěrem se Lang vyjádřil také k českým firmám, jež se za posledních dvacet let prý posunuly výrazně vpřed. Jediné, co jim podle Langa většinou chybí, je obecné strategické myšlení. „Postrádají také zkušenost s tím, jak se aktivně prosazovat na exportních trzích. Právě obchod se zahraničím je přitom často klíčem k tomu, jak dokázat řadu výrazně dobrých vlastností českých firem a dosáhnout zásadního růstu, který je posune do komfortnější pozice na světové šachovnici,“ dodává Lang s tím, že klíčem pro úspěch Čechů je nejen kvalitní vzdělání, ale i znalost cizích jazyků a společenské dovednosti.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vef