Chtěli bychom se aktivně podílet na tvorbě předpisů v rámci EU, uvedl Vondráček

14.06.2018 13:34 | Zprávy

Šéf české Poslanecké sněmovny Radek Vondráček by uvítal, kdyby v Evropské unii bylo více slyšet postoje středoevropských zemí z takzvané Visegrádské čtyřky (V4), do které kromě Česka patří také Maďarsko, Polsko a Slovensko. Vondráček to řekl novinářům po dnešní schůzce členů vedení české a slovenské sněmovny v Bratislavě, píše ČTK.

Chtěli bychom se aktivně podílet na tvorbě předpisů v rámci EU, uvedl Vondráček
Foto: Daniela Černá
Popisek: Předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček

Podle šéfa slovenského parlamentu Andreje Danka si Bratislava dala za cíl snížit nedůvěru části zemí EU vůči státům V4.

„Budu rád, když Visegrád bude více slyšen v rámci Evropy. Nejen v rámci projednávání v Evropském parlamentu, ale třeba zintenzivníme i naše vztahy s Evropskou komisí. Chtěli bychom se aktivně podílet na tvorbě předpisů v rámci Evropské unie,“ uvedl Vondráček.

Podle Danka, jehož země na začátku července převezme předsednictví V4, se uskuteční schůzky zástupců parlamentů visegrádských států s kolegy z Německa a z Francie, jakož i z dalších evropských zemí. „Dáváme si za hlavní úkol odstranit nedůvěru Evropského parlamentu nebo i větší části EU k V4, která vznikla i kvůli problematice migrace,“ řekl Danko.

Středoevropské země včetně ČR například během migrační krize v EU odmítly přerozdělování uprchlíků na základě povinných kvót.

Členové vedení české a slovenské sněmovny na dnešní schůzce hovořili i o možnosti schválení vlastního etického kodexu. „Bylo by úžasné, kdyby se nám jak v českém parlamentu, tak ve slovenském parlamentu podařilo přijmout obdobný etický kodex. Doufám, že se nám podaří zlepšit vzájemné chování našich poslanců,“ uvedl Vondráček.

Čeští i slovenští politici diskutovali také o ochraně osobních údajů na internetu. „Protestujeme proti tomu, aby data lidí na facebooku a na jiných portálech byla prodávána. Nestačí, že přijde majitel Facebooku, udělá konferenci a Evropská unie neudělá všechno pro to, abychom nebyli se svými osobními údaji prodáváni světovým konsorciím,“ řekl Danko. Šéf slovenské sněmovny se také vyslovil proti tomu, aby lidé mohli anonymně diskutovat na internetových portálech.

Schůzka členů vedení české a slovenské sněmovny, na které ČR zastupoval kromě Vondráčka také místopředseda Sněmovny Jan Hamáček, se uskutečnila u příležitosti letošního 100. výročí vzniku Československa.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Myslíte, že zvýšení trestů pro pašeráky stačí?

Podle mě jsou téměř nepostižitelní, protože se je málokdy podaří vůbec chytit. Ale když jste toto téma nakousla, tak jaké tresty jim hrozí teď a jaké navrhujete? A máte taky nějaký účinný plán, jak ochránit naše hranice? A co si vůbec myslíte, že teď bude, když Asadův režim padl? Je to dobře nebo ne...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rakušanovo vrtění psem. Expert rok po střelbě na FF UK vytáhl dvě vážné věci

13:16 Rakušanovo vrtění psem. Expert rok po střelbě na FF UK vytáhl dvě vážné věci

Česko si připomíná rok od střelby na Filozofické fakultě UK v Praze, kde vrah David Kozák zastřelil …