Covid: Nasadí vám přístroj. Na sledování. V USA už vymýšlejí

16.11.2020 13:42 | Zprávy

Bojovníci proti covidu jistě zajásají. Sportovní ligy, velcí zaměstnavatelé a vysoké školy začínají zkoušet sledovací zařízení, která by mohla v budoucnu zavést invazivnější formy sledování. Drobné přístroje, které by vás mohly kontrolovat v práci, ve škole nebo při sportu se dost možná brzy stanou realitou. Může za to epidemie koronaviru. Ozývají se ale i hlasy, které před něčím takovým varují. Se zprávou přišel deník New York Times.

Covid: Nasadí vám přístroj. Na sledování. V USA už vymýšlejí
Foto: Repro Youtube
Popisek: Koronavirus SARS CoV-2

V Rochesteru ve státě Michigan se Oaklandská univerzita připravuje rozdávat malá nositelná zařízení studentům, která zaznamenávají teplotu pokožky jednou za minutu – nebo více než 1400krát denně – v naději, že budou moci přesně určit časné příznaky koronaviru.Ve městě Plano v Texasu začali zaměstnanci v sídle Rent-A-Center nedávno nosit detektory blízkosti, které zaznamenávají vzájemné blízké kontakty a lze je použít k upozornění na možnou expozici viru.

A v Knoxvillu si zase hráči fotbalového týmu University of Tennessee v průběhu hry zastrčili do blízkosti ramenních polštářků také detektory blízkosti – což pak prý umožnilo lékařům týmu sledovat, kteří hráči mohli strávit více než 15 minut v blízkosti spoluhráče nebo soupeře.

Nové výkonné sledovací systémy, nositelná zařízení, která nepřetržitě sledují uživatele, jsou nejnovějšími technologicky vyspělými přístroji, které se objevily v domnělém boji proti koronaviru. Některé sportovní ligy, továrny a pečovatelské domy je již nasadily. Střediska se údajně také snaží o jejich přijetí. Několik škol se připravuje je vyzkoušet. Konferenční průmysl je považuje za potenciální nástroj, který pomůže znovuotevřít kongresová centra.

„Všechny jsou v počátečních fázích,“ říká Laura Becker, vedoucí výzkumu zaměřená na zkušenosti zaměstnanců ve společnosti International Data Corporation, zabývající se průzkumem trhu. „Pokud to bude fungovat, trh může být obrovský, protože každý se chce vrátit k pocitu normálnosti.“ Tvrdí Becker.

Společnosti a průmysloví analytici tvrdí, že nositelná sledovací zařízení vyplňují důležitou mezeru v pandemické bezpečnosti. Mnoho zaměstnavatelů a vysokých škol přijalo nástroje pro screening virů, jako jsou aplikace pro kontrolu příznaků a kamery pro skenování teploty. Nejsou však navrženy tak, aby zachytily odhadovaných 40 procent lidí s infekcemi covid-19, u kterých se nemusí nikdy rozvinout příznaky.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: AZy

Martin Exner byl položen dotaz

Kdo přesně podle vás nebere válku na Ukrajině vážně?

A co máte na mysli tou podporou Ukrajiny všemi prostředky? Měli bysme tam nasadit i vlastní vojáky? Nebyl by ale tento krok začátek třetí světová? A máte dojem, že se Ukrajině pomáhá málo?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

300 gramů Milky za 56 Kč v Německu. Nic divného

8:00 300 gramů Milky za 56 Kč v Německu. Nic divného

Za poslední dva roky se rozdíl v cenách potravin u nás a v Německu snížil ze šestnácti na devět proc…