Po skončení druhé světové války bylo Německo rozděleno na okupační zóny, britskou na severu, francouzskou na jihozápadě, americkou na jihu a sovětskou na severovýchodě. Sovětská skončila v devadesátých letech, ale americké, britské a francouzské vojenské základny jsou podle Davida v Německu stále.
„Někdo jistě namítne, že všechny okupující země jsou členy NATO, tak jaká pak okupace. Dobrá, i Československo v roce 1968 bylo členem Varšavské smlouvy. Mnozí namítnou, že vojenské základny těchto zemí jsou v Německu proto, aby Německo chránily. To je jistě pravda. I okupační sovětská armáda byla v Československu, aby ho chránila,“ dal za příklad David s tím, že tito ochránci chrání svoje zájmy proti zájmům jiných a chránění do toho nemají co mluvit, jsou kořistí. „Je-li chráněn slabý, nemůže se ochraně vzepřít tak jako Vasilij II. (*1415), který, když zjistil, že Zlatá horda slábne, přestal projevovat loajalitu,“ doplnil.
Pokud by jiní namítli například to, že Němci jsou rádi chráněni a neprotestují, tak tomu se podle Davida po osmašedesátém říkalo „chápání reality“. „Rádi jsou ti, kteří vládnou podrobeni cizí moci, která chrání také jejich zájmy, zájmy loutkových představitelů,“ upřesnil s tím, že vzepřít se znamená skončit ve funkci – to přinejmenším. „Takže loutky a část zmanipulované veřejnosti protestují proti Ruské federaci, která neokupovala Československo a neokupuje Českou republiku. Ale nějak jim nezbývá čas na protesty proti Američanům, Britům a Francouzům, kteří okupovali a okupují 73 let Německo,“ doplnil exministr.
- Původní zdroj ZDE
„Jsem zvědav na protesty proti Německu v den výročí německé okupace Československa či protektorátu (takže jaká okupace, že?). Ano, není to totéž Německo, tak jako Ruská federace není Sovětský svaz,“ uvedl a zmínil, že samozřejmě jde o „pochopení reality“ stále znovu se opakujícího „Drang nach osten“, které oni potřebují propagandisticky připravit. „Má být Rusko obchodní příležitostí, nebo zónou volné loupeže jako v devadesátých letech? Naši představitelé jistě ‚chápou realitu.‘ Chceme být součástí ‚vedlejších ztrát‘, nebo chceme vyvážet a dovážet?“ zeptal se na závěr.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: nab