Finální součet: Katastrofa Baracka Obamy. I tento pán to přiznává

17.01.2017 12:26 | Zprávy

Odcházejícího demokratického prezidenta USA Baracka Obamu si vzal na paškál komentátor serveru Reflex.cz Viliam Buchert. Jak například uvedl, Obama byl fantastický řečník. „Tuto velkolepou podívanou ale často provázela prázdnota,“ uvedl. Zaměřil se pak i na prohru Demokratické strany v souboji s republikánem Donaldem Trumpem.

Finální součet: Katastrofa Baracka Obamy. I tento pán to přiznává
Foto: archív autora
Popisek: Obama

Buchert si všímá například posledního téměř hodinového prezidentského projevu v Chicagu, při němž dokázal dojmout k slzám nejen svoji manželku, ale i viceprezidenta Joa Bidena či přítomné diváky. „Ale dokonce i sám sebe,“ dodává Buchert s tím, že šlo o velkolepé divadelní představení.

Podle Bucherta však nesplněné sliby Baracka Obamy přispěly k prohře jeho stranické kolegyně Hillary Clintonové. „Paradoxní u toho je, že loučící se vůdce USA je i v porovnání s ostatními americkými prezidenty na konci jejich funkčního období hodně populární. Je mnoha lidem sympatický a k tomu výrazně přispěly právě jeho fantastické řečnické schopnosti. V tomto ohledu by se od něj měli všichni politici a političky světa učit,“ dodal.

„Jenže právě v tom, v čem byla Obamova obrovská síla, byla současně i jeho slabost. Nežije totiž v diktatuře, ale ve vyspělé demokracii. V ní lidé hledají i odpovědi na vzletná slova, konfrontují je s realitou. V tom už byl prezident daleko slabší,“ zmínil také Buchert. Příkladem byla například jeho silná slova o tom, jak bude svět zbaven jaderných zbraní. Jenže se pak podle Bucherta nestalo v podstatě nic.

„I proto mohl vyhrát Donald Trump, který se naopak nerozpakoval hovořit jako dlaždič a někdy si vymýšlet. Většina amerických voličů ale cítila, že je to autentické. Barack Obama je pravý opak – bylo to krásné a neautentické,“ řekl Buchert.

Původní text ZDE.

Podle jeho slov američtí demokraté nebyli tak slabí od 20. let minulého století – a právě i kvůli neukojitelné Obamově touze prezentovat pouze sám sebe. „Pokud se Demokratická strana, která byla založena roku 1828, rychle nevzpamatuje, bude zažívat krušné časy,“ poznamenal. Kromě prohrané bitvy o Bílý dům mají demokraté, jak Buchert vypočítává, v jednotlivých státech Unie pouze 16 guvernérů, i ve Sněmovně reprezentantů či v Kongresu je demokratů menšina. 

„Pokud se díváme na celkové zisky a čísla Demokratické strany, tak pro ni konec mise Baracka Obamy skončil katastrofou. Přesto někteří lidé pořád tvrdí, že Obama byl úspěšný. Z tohoto pohledu rozhodně nikoli, naopak patřil k nejhorším americkým prezidentům v posledních 100 letech,“ uzavřel Buchert.

Původní text ZDE.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vef

Tomio Okamura byl položen dotaz

Pozice ministra vnitra

Dobrý den pane Okamuro, Zajímalo by mě, kdybyste hypoteticky byl na pozici ministra vnitra, pod kterého také spadá Česká pošta, na co byste se zaměřil? Bylo by to na kvalitu této služby? Podle mě jde Česká pošta do pr... Nejen že za Rakušana došlo ke zhoršení dostupnosti a snížení počtu poboček, ale...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Odmítám se dívat.“ Co předvedla moderátorka ČT na Okamuru, zvedlo lidi ze židle

18:45 „Odmítám se dívat.“ Co předvedla moderátorka ČT na Okamuru, zvedlo lidi ze židle

Vy migraci podporujete, já ji nechci. Takto shrnul Tomio Okamura debatu s redaktorkou České televize…