„Myslím si, že konečně dochází k uklidnění, že už denně neslyšíme jen silácká slova, podle kterých chce někdo někoho za každou cenu porazit,“ uvedl Petránek. Připustil, že řevnivost, nesnášenlivost a snaha dostat se tomu druhému na kobylku tady samozřejmě stále jsou. „Přichází ale poznání, podle kterého jsou důležitější rovnováha a spolupráce. Nic jiného vám totiž nezajistí stabilní vývoj,“ myslí si.
Celý text včetně audionahrávky je ZDE.
K takovému názoru dospěl i na základě zpráv, že se ministři zahraničí Spojených států, Ruska a Číny domlouvali na mantinelech, ale i o budoucích krocích svých zemí. „Ve vší řevnivosti si totiž konečně stanovili, kdo a kam až může. A to je nesmírně důležité,“ uvedl Petránek. Musíme si podle něj totiž uvědomit, že náš současný svět, se všemi svými moderními technologiemi, je nesmírně zranitelný. „To ostatně všichni dobře víme, ale konečně i přes jistou míru nepřátelství můžeme začít všichni spolupracovat. Jsme vlastně odsouzeni k tomu, abychom se dohodli.“
Nepsaná dohoda států dokáže teroristy porazit
Petránek je proto optimistický i v pohledu na rok 2016. „Bude plynulým pokračováním roku letošního a tipuji, že by mohly skončit i současné velké konflikty, hlavně tedy s takzvaným Islámským státem,“ předvídá. Teroristé z IS podle něj musejí sklonit své zbraně a někam se rozplynout. Nepsaná dohoda států, jako jsou Spojené státy, Írán, Rusko, Saúdská Arábie a další, dokáže samozvance porazit.
Horší to ale bude s Tureckem. „Tento člen NATO se islamizuje způsobem, který je pro Evropu nepřijatelný. Navíc jejich kšefty s ropou tak hrůzným způsobem jsou něco, co se nedá trpět! Je třeba na rovinu říct, že člen NATO, tedy zemí, které s teroristy bojují, s nimi přece nemůže obchodovat,“ rozhořčil se Petránek.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vam