Jde jí o život? Zvláštní foto strážkyně cen elektřiny, kterou nemají rádi solárníci

10.04.2013 7:06 | Zprávy

Reportéři bulváru objevili, že šéfka Energetického regulačního úřadu a výrazná bojovnice proti vysokým cenám elektřiny ze solárních panelů je zřejmě v ohrožení života. Šéfce ERU prý bylo dokonce přiděleno několik bodyguardů. Ti monitorují každý její pohyb a zajišťují dokonce i její bezpečný odjezd ze zaměstnání.

Jde jí o život? Zvláštní foto strážkyně cen elektřiny, kterou nemají rádi solárníci
Foto: Hans Štembera
Popisek: Solární panely - ilustrační foto

I z obrázků v deníku Blesk je patrné, že odjezd ředitelky domů byl neobyčejně dramatický. Z budovy vycházela obklopena několika svalnatci s drátky v uších, prý jako kdyby byla nějaký prezident. Celkem kolem ní Blesk napočítal asi sedm ochránců.

Ochranku prý Vitásková dostala poté, co se začátkem dubna zabývala solárním byznysem Bezpečnostní rada státu. Premiér Nečas tehdy zmínil, že kromě rizika pro energetiku může být fotovoltaika i problémem pro bezpečnost, protože u některých dotčených skupin se zvyšuje agresivita. A je zřejmé, že šéfka ERU, která vysoké výkupní ceny otevřeně kritizuje, je jedním z hlavních cílů.

Vitásková nastoupila do Energetického regulačního úřadu v roce 2011 a prý si hned nechala zpracovat audit, který odhalil, že při stanovování výkupních cen elektřiny postupovali nezákonně dokonce i někteří pracovníci tohoto Úřadu. Dokonce mluvila o „zločinném spolčení“, což naznačuje kriminální pozadí činu. Tím nejspíš popudila provozovatele solárních elektráren, kteří si žárlivě střeží svůj výnosný byznys. Dokonce se navzájem písemně vyzývají k tlaku na politiky, aby jim vycházeli vstříc.

Ředitelka Vitásková však rozhodně nemá pro strach uděláno, neboť, jak poznamenává deník, si už v životě prošla lecčíms. Jako sirotek musela začít pracovat už v sedmnácti, později vystudovala Stavební fakultu brněnského Vysokého učení technického a v roce 2001 se stala šéfkou státem ovládané společnosti Transgas. V ERU působí necelé dva roky.


 

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: jav

Ing. Zuzana Ožanová byl položen dotaz

náměstci

Dobrý den, nemyslíte, že není problém jen v počtu náměstků, ale celkově? Nač potřebujeme tolik ministrů, ale třeba i zákonodárců? Já myslím, že kdyby jich bylo třeba o 1/3 míň, klidně i o polovinu, nic by se nestalo. A vůbec nač je třeba tolik úředníků, poradců a bůh ví koho ještě? Není tohle cesta,...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Do posledního Ukrajince.“ Zní, protože Bílý dům chce poslat do války osmnáctileté

22:10 „Do posledního Ukrajince.“ Zní, protože Bílý dům chce poslat do války osmnáctileté

Ukrajina čelí tlaku ze strany Bidenovy administrativy, aby zvýšila počet vojáků snížením věku pro od…