Konvička přinesl do sněmovny pět balíků podpisů proti imigraci. Ale připomněl: Křesťany bereme

10.06.2015 14:01 | Zprávy

Zástupci spolku Blok proti islámu předali dnes poslaneckému klubu hnutí Úsvit petici proti povinným kvótám pro přijímání imigrantů, které prosazuje Evropská unie. Během tří týdnů ji podepsalo více než 45 000 lidí. Předseda klubu Marek Černoch slíbil lídrovi iniciativy Martinu Konvičkovi, že poslanci Úsvitu nenechají petici zapadnout. S kvótami, jejichž zavedení navrhla Evropská komise na konci května, nesouhlasí ani česká vláda.

Konvička přinesl do sněmovny pět balíků podpisů proti imigraci. Ale připomněl: Křesťany bereme
Foto: ReproFoto: ČT
Popisek: Martin Konvička z iniciativy Islám v ČR nechceme v pořadu Hyde park

„K této petici jsme se připojili a vítáme ji. Problém bereme jako velmi vážné nebezpečí nejen pro Českou republiku, ale i pro celou Evropskou unii,“ uvedl Černoch. Dodal, že je nutné pro problém imigrace najít systémové řešení. Tím podle něj kvóty nejsou. „Budeme dál proti těmto bruselským nesmyslům vytrvale bojovat,“ prohlásil.

Konvička při předání pěti balíků s podpisovými archy k petici zdůraznil, že ji během tří týdnů podpořilo 46 286 lidí. Požaduje proto její veřejné projednání sněmovním petičním výborem. Petici by měl podpořit každý soudný občan naší země,“ řekl známý docent a odmítl, že by jeho iniciativa Islám v ČR nechceme, byla proti všem azylantům. „V loňském roce jsme žádali, aby přednostní právo azylu bylo umožněno blízkovýchodním křesťanům, Jezídům a podobně. Nelze se dívat na to, že někteří lidé přicházejí ze zemí, kde žádné válečné konflikty nejsou. Klidně to může být invazní armáda,“ podotkl Konvička.

Místopředseda petičního výboru a zároveň člen hnutí Úsvit Karel Fiedler ocenil, že petenti zvolili zákonnou cestu pro vyjádření svých obav. „Neuchýlili se pouze k nějakým výkřikům, nějakému podněcování, ale chtějí využít možnosti, které umožňuje náš demokratický systém,“ uvedl Fiedler. Dodal, že se zasadí o to, aby výbor petici projednal v nejbližším možném termínu. 

Hnutí Úsvit se na tématu omezení imigrace profiluje už od svého vzniku v roce 2013. Její představitelé opakovaně zdůrazňují zejména rizika spojená s islámským terorismem. 

Podle návrhu Evropské komise by si měly členské země v příštích dvou letech rozdělit 40 000 Syřanů a Eritrejců, kteří se většinou přes Středozemní moře dostali do Itálie a Řecka.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: jzd, čtk

Ing. Martin Kolovratník byl položen dotaz

Proč jste si vybral za terč zrovna Feriho?

Já ho nehájím, dostal, co si zasloužil, ale ukažte mi stranu, která ve svých řadách neměla někoho, kdo byl čelil trestnímu stíhání nebo nebyl odsouzen? Je to přeci i případ ANO, kde dokonce v čele stál trestně stíhaný člověk a nikomu to nevadilo. Navážet se pak do jiných mi přijde z vaší strany dost...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ukrajina má být neutrální jako Finsko. Co Němci nepřiznávají, ale mluví o tom

13:45 Ukrajina má být neutrální jako Finsko. Co Němci nepřiznávají, ale mluví o tom

Ukrajina do NATO. Scénář hodně zmiňovaný, ale podle politiků momentálně nereálný. Dle politického re…