Lži a podrazy, tak se podle Sobotky prezentuje současná vláda

25.09.2010 10:57 | Zprávy

Styl komunikace sociálních demokratů se navzdory různým prohlášením moc nemění, Sobotka ve svém projevu při zahájení programové konference tradičně věnoval většinu prostoru kritice konkurentů.

Lži a podrazy, tak se podle Sobotky prezentuje současná vláda

 V úvodu zahájení sjezdu ČSSD ve Zlíně Bohuslav Sobotka podpořil místního kandidáta do komunálních voleb Stanislava Mišáka.

Hned poté začal úřadující předseda sociální demokracie ostře kritizovat vládní koalici. Škrty platů státních zaměstnanců označil za neférové a demotivující, samotné provedení úspor mu přijde arogantní. „Nakonec je to o osobní odvaze každého," pochválil ty státní zaměstnance, kteří kvůli snižování svých mezd demonstrovali v ulicích.

Špatní jsou všichni ostatní, obzvlášť vláda

Následovala smršť výpadům proti koaličním stranám. Věci veřejné údajně „koupil Vít Bárta", nynější ministr financí a místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek je prý téměř výhradně odpovědný za současné zadlužení státu a ODS se snaží zničit výhody sociálního státu. „Vinu za nárůst dluhů nenesou hasiči, zdravotní sestry nebo důchodci," zaštítil Sobotka svá slova „tradičními" skupinami lidí.

I když současný předseda ČSSD přiznal, že je nutné schodek státních financí snižovat, jednoznačně odmítl strategii, kterou k tomu trojkoalice zvolila. „Vláda odmítá zrušit daňové výhody pro nejbohatší, zdanit hazard," obvinil Sobotka kabinet Petra Nečase ze soustředěného útoku na životních standard střední vrstvy.

Konkurenci chybí koncepce

„Vládní strany znají jedinou ideologii škrtat, škrtat, škrtat," vykřikoval u řečnického pultíku dramaticky Bohuslav Sobotka a začal i spekulovat o údajně pravých motivech úsporných korků. „Cílem vlády je vyhladovění veřejného sektoru a privatizace veřejných služeb," uvedl.

Dodal, že vzhledem k personálnímu obsazení různých vládních postů příkře stouplo riziko korupce. Jako nejmarkantnější případ uvedl předseda sociální demokracie osobu exministra obrany Martina Bartáka, který nyní na ministerstvu financí vede boj s praním špinavých peněz. Podle Sobotky je Barták namočený v mnoha podezřelých armádních zakázkách.

Nebyli jsme pro voliče změna a měli bychom změnit styl politiky

Vlastním chybám se Sobotka věnoval až na úplný závěr svého projevu. „Nedokázali jsme jasně ztělesnit změnu," naznačil, proč sociální demokraté nedostali ve volbách dostatek hlasů, aby mohli vytvořit vládu.

Ovšem i zde předseda partaje částečně přehodil vinu na menší levicové strany, které prý hlasy voličů roztříštily. „Musíme se zamyslet nad tím, zda nemáme změnit svůj styl politiky," uzavřel svou řeč Sobotka.

 

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: jac

Robert Králíček byl položen dotaz

digitalizace

Ukažte mi někoho, komu se z politiků na první pokud podařila nějaká digitalizace. A proč se v tomto směru pořád tak pozadu? PS: Tímto dotazem nehájím Bartoše, jen mi přijde, že v tom není sám, že udělat něco pořádně vám politikům obecně dělá dost problém

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ivan Hoffman: Trump zvolen. Takže progresivně liberální Amerika není většinová, jen ukřičená

20:59 Ivan Hoffman: Trump zvolen. Takže progresivně liberální Amerika není většinová, jen ukřičená

POHLED IVANA HOFFMANA Ukázalo se, že progresivně liberální Amerika není většinová, ale pouze hlasitá…