„Poslední útok byl hrozný, zabil tucty lidí včetně mnoha dětí,“ uvedl Jens Stoltenberg, který použití chemických zbraní jednoznačně odsuzuje a ti, kdo takové zbraně použili, musejí nést odpovědnost. ČTK uvedla, že použití chemických zbraní NATO prý generální tajemník NATO pokládá za hrozbu mezinárodnímu míru a bezpečnosti. „Aliance je použitím těchto zbraní hluboce znepokojena a je třeba udělat vše pro udržení mezinárodního zákazu jejich používání,“ dodal.
Slovenský premiér Pellegrini uvedl, že na úrovni členů Aliance probíhá diskuse, jakým způsobem – i jinak než pozorovateli a lékaři – ještě reagovat na tento útok. „Podrobnosti víc komentovat nebudu,“ řekl. „Spojené státy dávají najevo, že mezi variantami, které nyní zvažují, je vojenský zásah,“ sdělil Stoltenberg.
Původí zdroj ZDE.
Spojené státy a spojenecké země chtějí Sýrii trestat za údajný chemický útok na Dúmu, při němž 7. dubna zemřelo několik desítek lidí. Dúmá byla poslední povstaleckou enklávou u Damašku. Rusko dnes oznámilo, že byla definitivně dobyta, a skončily tak boje o východní Ghútu, ve které je Dúmá největším městem.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: nab