Na čempak to pirát Kolaja v Bruselu pracoval? Vávra si to našel. Nestačil se divit

06.02.2022 8:20 | Ze sítí

Jeden ze zakladatelů Společnosti pro obranu svobody projevu a mezinárodně uznávaný vývojář Daniel Vávra se rozhodl podívat, jak Česko v Evropském parlamentu reprezentuje první místopředseda Pirátů Marcel Kolaja a co v aktuální krizové situaci řeší jakožto nejpalčivější evropské problémy. A nestačil se divit. „Europarlament řeší pohodlí krav v autech či anonymitu sexuálních pracovnic,“ jmenoval pracovní náplň europoslance za uplynulý měsíc překvapený Vávra.

Na čempak to pirát Kolaja v Bruselu pracoval? Vávra si to našel. Nestačil se divit
Foto: pirati.cz
Popisek: Marcel Kolaja

Vávra se po zatoulání na facebookový profil pirátského europoslance rozhodl, že se podívá, co v poslední době Kolaja řešil jakožto vážná témata. Upozorňuje přitom, že v aktuální situaci očekával skutečně důležitá témata.

„Korona krize, omezování svobod pod záminkou covidu, ekonomická krize, největší inflace, krize na Ukrajině, obří zadlužení státu, imigrační krize, narůstající kriminalita v EU, masivní protesty po celé EU, omezování svobody slova...“ jmenuje známý vývojář příklady témat, která očekával na sociálních sítích pirátského europoslance. Od pravdy však byl na míle vzdálený.  

První místopředseda Pirátů a bývalý spolupředseda Internacionály pirátských stran v minulém měsíci řešil zcela odlišná témata. Chronologicky Vávra jmenoval, jaká to byla. „LGBT propagace v polských školách, korespondenční hlasování ze zahraničí, „Musíme bránit demokracii. I kvůli Janu Palachovi“, anonymita sexuálních pracovnic či nová pravidla EU pro převoz zvířat. Europarlament řeší pohodlí krav v autech,“ shrnul Vávra první pětici klíčových témat pirátského europoslance, o nichž informoval na sociálních sítích.

To však nebylo vše. Vávra si všiml i Kolajových apelů po větší regulaci on-line prostředí, jež má zabránit „šíření nenávisti“, což podle vývojáře vystupujícího za ochranu svobody slova bude akorát znamenat „větší fízlování uživatelů internetu od EU“.

Následovalo znepokojení europoslance vůči olympijským hrám v Číně či jeho podpora rozšíření seznamu trestných činů z nenávisti, kterou Vávra hodnotí jakožto zavedení „trestného činu za nadávání na internetu“, jelikož se obává, že s sebou novela přinese možnost stíhání i za to, že „když někomu na facebooku napíšete, že je debil, bude to trestný čin, protože to je nenávist vůči jeho zdravotnímu hendikepu“.

Analýzu profilu pirátského europoslance pak uzavírá s pobavením nad Kolajovým lpěním na zavedení Istanbulské úmluvy: „(Kolaja) si stěžuje, že se ještě nezavedla Istanbulská úmluva, která odsuzuje domácí násilí a nucené sňatky. Protože podle našich zákonů je to zřejmě doposud legální! Ne, není.“

„Inu. Samé palčivé problémy, které akutně trápí nás všechny. Od manažera z Prahy, po bábu Kutálkovou z Prdelovic. Děkujeme!“ nestačil se divit Vávra, co řeší europoslanci v nynějším období.

Glosuje, že brzy ještě europoslanci – jejichž čistý plat podle statutu činí necelých 175 tisíc korun měsíčně a mají nárok na dalších více než 600 tisíc korun měsíčně za asistenty či přes 8 tisíc denně na jídlo a dopravu téměř vždy plně proplácenou – by mohli začít řešit i „maximální množství lžiček Granka do sklenice mléka“ či „životní úroveň křečků v domácích klecích“.

„Těžký a důležitý je život europoslance. Bez něj a jeho regulací bychom vůbec nevěděli jak žít a všechno by vedlo k naprostému chaosu a zkáze!“ uzavírá vývojář po zhlédnutí Kolajova profilu.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: rak

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Vy jste teď sice pro zmrazení platů, ale co to řeší do budoucna?

Nemyslíte, že je třeba vyřešit vaše platy nějak komplexně, abyste brali přiměřeně se vším všudy? Ne že budete brát obří platy a ještě k domu dostávat obří náhrady. Vždyť to je výsměch všem a je jedno, že se teď snažíte problém oddálit, to není řešení. Nebo jak si to představujete za 5 let až by došl...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mohli jste v klidu topit do roku 2049. Fiala řekl ne. Zdražení odhaleno

6:31 Mohli jste v klidu topit do roku 2049. Fiala řekl ne. Zdražení odhaleno

Pokud bychom měli vládu, která hájí zájmy občanů, a ne zájmy cizí, už bychom měli energetickou polit…