"ABL projekt je mrtvý," řekl Huml ve studiu České televize. "Lidé z agentury už do politiky neproniknou, což je dobře." Vláda Petra Nečase se ale prý nezhroutí, i kdyby véčka odešla. "Myslím si, že vláda bude mít podporu i nadále." Prý ji bude podporovat minimálně víc než sedm poslanců, kteří dnes patří Věcem veřejným.
Zřejmě i v případě, že by ODS a TOP 09 požadavku na rezignaci ministrů financí, obrany a zemědělství, který VV prezentovaly, nevyhověly. Předčasné volby by totiž pro celou koalici byly tím nejhorším řešením.
"Je to situace, kdy se výjimečně shodnou i strany v koalici," podotkl Huml. "VV/ABL by měla odejít z politické sféry, ale neměla by brát s sebou ty chytré a přemýšlivé lidi, které bych rád sdružil v novém poslaneckém klubu."
Strana pod nadvládou Víta Bárty prý skutečně vypadala jako sekta, jak řekla už Humlova "rebelská" kolegyně Kristýna Kočí. "Přečtěte si stanovy strany a zjistíte, že tam demokracie příliš není. Rozhoduje úzká skupinka lidí, to pražské jádro. Ti, kteří to pojmenovali, byli okamžitě odejiti," řekl Huml.
Proč za podobné uskupení do parlamentu kandidoval, když bylo tolik nedemokratické, nedokázal jasně vysvětlit. Prý mu prostě trvalo déle, než to zjistil.
Čtěte:
Svědectví o praktikách u Véček: Škárka si od Bárty běžně půjčoval
SLEDUJEME téma: Peníze za mlčení ve VV
Foto: Hans Štembera
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: par